Нові вимоги для жінок-медиків: Кабмін ввів обов’язковий військовий облік

22 травня 2024, 09:35

Кабінет Міністрів України скасував норму, яка дозволяла жінкам-медикам та фармацевтам працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані. Відповідні зміни були внесені постановою №563 від 16 травня, пише 24 канал.

Тепер жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю, не можуть працевлаштуватися без перебування на військовому обліку. Раніше ця норма дозволяла їм працевлаштовуватися без військово-облікового документа до кінця 2026 року.

Зміни для жінок-медиків та фармацевтів

Кабмін виключив норму, що дозволяла жінкам-медикам та фармацевтам працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані без військово-облікового документа до кінця.

Таким чином, жінки-медики тепер не можуть працевлаштуватися без перебування на військовому обліку. При цьому, залишаються чинними норми, за якими керівники державних органів, підприємств та організацій повинні повідомляти ТЦК про жінок-медиків, які працюють у них і не перебувають на військовому обліку.

Непрацевлаштовані жінки зобов’язані самостійно звернутися до ТЦК для взяття на військовий облік. Жінки, які мають професії, споріднені з військово-обліковими спеціальностями, можуть взятися на військовий облік за їх бажанням на загальних підставах, якщо вони придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Іван Мазепа :

Кабмін, йди до ср@ки!!!

Oksana :

Продолжают закручивать гайки. И скоро ограничения коснутся не только медиков. Неоднократно уже писали о том, что власть рано или поздно будет вынуждена привлекать женщин к службе в армии. Будем воевать не только до последнего украинца, но и до последней украинки, как это прискорбно не звучало бы.

Вгору