Нові тролейбуси виїхали на вулиці Черкас (фото)

29 грудня 2015, 23:45

1

Тестовий виїзд на нових тролейбусах вулицями Черкас сьогодні здійснив міський голова Анатолій Бондаренко спільно з депутатами міської ради, журналістами та громадськістю міста. Під час поїздки вони проїхались маршрутом від Соборної площі до вул. Можайського та повернулись назад до початкової точки відправлення у центральній частині Черкас, інформує прес-служба мерії.

Міський голова розповів, що на сьогодні до Черкас вже прибули три тролейбуси з восьми, які місто отримує у Луцького автоскладального заводу до кінця цього року.

Після передачі тролейбусів на баланс КП «Черкасиелектротранс» та реєстрації новий транспорт вийде на лінії.

Міський голова запевнив, що вже з початком 2016 року на вулицях Черкас курсуватимуть усі вісім нових тролейбусів.

Кошти на їх закупівлю були виділені з бюджету Черкас. Загалом вісім тролейбусів обійшлись міській казні у 32 мільйона гривень.

2

– Дякую депутатам попереднього скликання, які проголосували за виділення відповідних коштів, а також усім, хто допоміг закупити для Черкас новий електротранспорт, – наголосив Анатолій Васильович.

Водночас висловив сподівання, що це – лише початок оновлення міського тролейбусного парку, і в наступному році депутати нинішнього скликання підтримають закладення в бюджеті коштів на придбання ще кількох одиниць нових тролейбусів для міста.

3

Відповідаючи на запитання журналістів щодо маршруту, яким курсуватимуть новопридбані «рогаті», міський голова повідомив, що поки остаточного рішення стосовно цього не досягнуто: розглядається варіант із виходом їх на лінії колишнього маршруту №7 «Хімволокно – санаторій «Україна». Проте є пропозиції від громадськості, аби пустити їх на тролейбусний маршрут №10 (Річковий вокзал – вул. Конєва), який зв’язує мікрорайон Митницю, центр з житловим масивом «Перемога», і яким користується чимало громадян.

Анатолій Бондаренко акцентував, що вже незабаром спільно з громадськістю міста буде визначено маршрути для нових тролейбусів.

4

Також міський голова окреслив майбутні перспективи щодо запровадження в Черкасах, так званого, «електронного квитка» – єдиної системи оплати та користування послугами громадського транспорту, яка вже успішно працює у Вінниці.

Анатолій Бондаренко повідомив, що з цього приводу вже мав розмову з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку, зокрема, щодо фінансових можливостей реалізації зазначеного проекту.

– Єдина диспетчерська громадських перевезень, єдиний тариф та електронний квиток – це обов’язкові передумови розвитку сучасного громадського транспорту, які, в перспективі діятимуть і в Черкасах, – запевнив Анатолій Васильович.

А от водій одного з нових тролейбусів Микола Павличук (загальний стаж роботи якого на КП «Черкасиелектротранс» складає 24 роки) розповів, що перш ніж сісти за кермо такого транспорту він зі своїми колегами стажувались у Вінниці та Києві. Так – вивчали особливості керування такими тролейбусами, їх технічні характеристики.

5

– Адже кожен транспорт – чи то звичайна легкова машина, вантажівка, чи – тролейбус – має свої унікальні особливості, відчути які можна лише безпосередньо під час їзди. Так і з цими тролейбусами. Загалом вони досить сучасні та комфортні, як для пасажирів, так і водіїв. Є опалення, передбачені відкидні пандуси для візочків. Крім цього, тролейбус може міняти кут нахилу при посадці пасажирів (особливо це актуально для людей похилого віку, мам з дитячими візками, людей з обмеженими фізичними можливостями). Також для зручності громадян у салоні розміщено інформаційне табло, є можливість звукового супроводу оголошення зупинок. Для оперативного реагування, все, що відбувається в салоні, виводиться водію на монітор, – розповів Микола Миколайович, висловивши впевненість, що новенькі тролейбуси сподобаються черкащанам та гостям нашого міста, які у подальшому охоче користуватимуться цим транспортом.

Коментарі

Вгору