Ноутбуки для геймінгу: на що звертати увагу, коли обираєте техніку

02 квітня 2020, 13:30

Сучасні комп'ютерні ігри дуже ресурсовимогливі та складні для технічної реалізації. Тому для якісного ігрового процесу потрібен продуктивний комп'ютер з потужним чіпсетом, достатнім обсягом оперативної пам'яті, гарною графічною картою та ефективною системою охолодження. Настільний варіант подібного ПК знайти не складає проблеми. А ось підібрати для геймінгу ноутбук – завдання досить складне.

Разом з експертами фірмового інтернет-магазину Київстар ми розібрали кілька параметрів, на які варто звернути увагу у разі купівлі ноутбука для ігор.

Відеокарта та процесор

Найперше, радимо забезпечити апаратну підтримку ігрового процесу. За цю можливість відповідають відеокарта, процесор та оперативна пам'ять. У Київстар розповіли, що ціни на ноутбуки залежать саме від сукупності цих трьох характеристик.

На які параметри «заліза» варто звертати увагу:

  • Процесор, не менше чотирьох продуктивних ядер. Відмінне рішення – Intel Core i7, або i9 серії М для мобільних девайсів, або AMD Ryzen 5 та 7.
  • Відеокарта – краще дискретна, наприклад NVIDIA GeForce RTX 2060 або GTX 1660 Ti. Така окрема плата має ефективне охолодження, не забирає обчислювальну потужність та не втрачає продуктивність під навантаженням.
  • Оперативна пам'ять – чим більше, тим краще. Оптимальним для ігрового ноутбуку можна вважати об’єм 8-12 ГБ. Але навіть якщо вибрати 16 ГБ, зайвим цей запас точно не буде.

Коли обираєте ігровий ноутбук, фахівці рекомендують звертати увагу на встановлений накопичувач. Найкраще для такого апарату підходить SSD-диск з високою швидкістю читання та запису. HDD-диски помітно поступаються сучасним твердотілим накопичувачам у швидкості, тому можуть гальмувати роботу всієї системи.

Тип та роздільна здатність екрану

На окрему увагу заслуговує монітор ігрового ноутбука. Він відповідає за передачу картинки та сприйняття ігрового процесу людиною. Щоб отримувати максимальну насолоду від геймингу, в інтернет-магазині Київстар рекомендують звертати увагу на наступні параметри:

  • Роздільна здатність екрана. Мінімально має бути Full HD 1920х1080, при цьому наявні непогана деталізація та плавність. Ідеальну картинку забезпечать 4К монітори з роздільною здатністю 3840х2160 пікселів.
  • Частота оновлення. Швидкість оновлення кадрів на екрані безпосередньо впливає на плавність та реалістичність картинки. Варто обирати моделі не менше 90 Гц.
  • Покриття екрану. Глянцевий шар може створювати відблиски та заважати комфортній грі. Тому багато геймерів обирають матові екрани або спеціальні рішення з покриттям антивідблиску.

Система охолодження

Щоб ігровий ноутбук видавав усі свої можливості навіть при високому навантаженні, пристрій повинен мати відмінну систему охолодження. Інженери приділяють цьому елементу величезну увагу, тому що при нагріванні процесор та відеокарта втрачають частину своєї продуктивності. Щоб цього не допустити, всередині корпусу встановлюють:

  • потужні вентилятори;
  • трубки з охолоджувальною рідиною;
  • тепловідвідні пластини.

Ідеальний варіант – комбінація кількох технологій. Комплексні системи охолодження точно забезпечать ефективне відведення тепла та збережуть працездатність системи навіть після годин гри поспіль.

Уважно вивчайте перераховані вище параметри, і тоді новенький ігровий ноутбук вас не розчарує!

*розміщено на правах реклами

Коментарі

Вгору