Норвежці збираються взятися за сонячну електростанцію в Кам’янці вже цього року

24 квітня 2018, 21:05

Представники норвезької компанія “Scatec Solar ASA” днями відвідали Кам’янку, де збираються розташувати сонячну електростанцію потужністю 25 МВт. Це перший проект норвежців в Україні. А для Кам’янки “Scatec Solar ASA” – перший такий крупний інвестор, пише "Рідна Черкащина".

Голова Кам’янської ОТГ Володимир Тірон показав журналістам місце розташування майбутнього об’єкту. Сонячна електростанція буде розташована в промисловій зоні на 50 “з хвостиком” гектарах земель колишнього цукрового заводу.

“По ту сторону Тясмина ми бачимо території, яку відвели для норвезького інвестора для розміщення енергосистеми, яка генеруватиме електроенергію з сонця. Це територія колишнього цукрового заводу, поля фільтрації, – розповідає Тірон. – Інвестор дуже потужний, завдяки якому ми отримаємо розвиток нашої громади. Буде створено до 50 робочих місць. Офіс підприємства норвежці будуть реєструвати в Кам’янці і, що дуже важливо для нас, податки ітимуть сюди. Енергетика – високоліквідна продукція, тому сподіваємося на солідні надходження. Отриману електроенергію генеруватимуть в загальну енергосистему України. Потужність станції – 25 МВт. Таких міст, як Кам’янка, можна забезпечити три! Сподіваюся, в цьому році підприємство запрацює”.

За словами Тірона, Кам’янська ОТГ готова забезпечити для майбутніх інвесторів ще 10 га. Це територія власне цукрового заводу – з усіма необхідними комунікаціями (газом, електрикою, каналізацією і водогоном).

“Scatec Solar ASA” виробляє сонячну енергію по всьому світу. На ринку працюють з десяток років і мають досвід побудови електростанцій загальною потужністю близько 1000 МВт.

Вгору