“Ні землі, ні грошей”: черкаським ветеранам досі не почали виплачувати обіцяні 100 тис грн

13 серпня 2020, 20:05

фото тематичне

Ще у 2019 році депутати Черкаської міської ради запропонували виплачувати ветеранам АТО/ООС грошову компенсацію замість гарантованої державою земельної ділянки. З того часу минуло більше року, проте ще жоден воїн не отримав обіцяні 100 тисяч гривень.

Альтернативу у вигляді грошової компенсації для ветеранів АТО/ООС депутати ЧМР запропонували через те, що землі у Черкасах для всіх не вистачило б. Для прикладу взяли модель Львова, першого міста, де запровадили таку практику. 

Програма з виплат розрахована на три роки. Відповідно до неї з 2019 до 2021 року усім охочим захисникам міська рада має виплатити гроші.

У департаменті соцполітики повідомляють, що станом на сьогодні уже більше 800 ветеранів АТО/ООС подали документи на отримання 100 тисяч гривень. 

Директор департаменту соціальної політики ЧМР Олег Гудзенко говорить, що засідання комісії, на якій повинні розглянути відповідні пакети для прийняття рішення про видачу компенсації, поки що не відбулося через карантинні заходи. 

- Зараз йде прийом документів, але розгляду ще не було. Міська рада вже виділила 10 мільйонів гривень для реалізації програми, тобто 100 громадян зможуть отримати компенсацію цьогоріч, - говорить Олег Гудзенко.

Коли ж саме відбудеться засідання комісії в департаменті соцполітики не повідомили. 

Голова ГО “Захист прав ветеранів АТО” Олесь Осмоловський говорить, що більшість з тих, хто погоджується на 100 тисяч, роблять це через безвихідь. Сам же чоловік виступає проти того, аби замість земельних ділянок ветеранам виплачували одноразову грошову компенсацію.

- Одна сотка землі у Черкасах коштує від 2,5 до 5 тисяч доларів. Ветеранам АТО належить до 10 соток, тому 100 тисяч гривень компенсації - несправедлива сума. Землі в нас вистачає. Чомусь людям із Луганська та Донецька дозволяють будувати цілі квартали, а бійцям не можуть видати ділянки, - каже Олесь Осмоловський. - Якщо люди поведуться на цю “замануху”, потім ніхто ніякі землі видавати не буде, просто виплачуватимуть мінімальну грошову компенсацію. А я вважаю, що будь-яка монетизація є неприйнятною. Є закон і його потрібно дотримуватися. 

АТОвець Руслан Гарбузенко написав заяву і на отримання земельної ділянки, і на отримання грошової компенсації. 

- Перша категорія на отримання землі - це сім’ї загиблих, друга - ті, хто має поранення чи групу інвалідності, і лише третя - всі, хто має посвідчення учасника АТО. Я належу до третьої групи, - розповідає Руслан, - Але для того, щоб цю ділянку отримати, потрібно спочатку самому її знайти. Тільки після цього надають дозвіл на розробку документів. Тому, думаю, навіть якщо я знайду вільну ділянку землі, то все одно не встигну оформити документи, адже на неї відразу знайдеться новий власник.

АТОвець говорить, що саме через малу вірогідність отримати ділянку землі, вирішив подати заяву і на виплату 100 тисяч гривень. 

- Але коли ці кошти виплатять теж ніхто не знає. До того ж, треба назбирати ще купу документів, обов’язкова умова - надати довідку про перебування в зоні ООС не менше 45 діб та з пропискою не менше ніж 2 роки в місті Черкаси. Якщо взяти ринкову ціну землі, то запропонована міськрадою сума є недостатньою. Але багато хто погоджується на ці кошти, бо прекрасно розуміє, що без зв’язків чи хабарів отримати землю в Черкасах практично нереально, - зазначає Руслан Гарбузенко. 

Заступник голови ГО “Черкаський союз учасників АТО” Ігор Клименко говорить, що не ставав в чергу за компенсацією, оскільки не бачить у цьому сенсу. 

- Ще від самого початку було спрогнозовано, що грошей ніхто нікому не дасть, адже зацікавленості в цьому не було. Нині ж справа взагалі стала намертво, немає ніякого подальшого розвитку. Зараз всі місцеві депутати зайняті виборами. Тому уже можна зрозуміти, що питання компенсації для АТОвців і не намагалися вирішити, - каже Ігор Клименко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору