Неподалік Черкас столітні дерева можуть наробити лиха на дорозі

17 липня 2015, 14:00
IMG_5022

Фото Про все

Столітні дерева можуть впасти на автівки, які їдуть з Черкас в бік Мошен (неподалік заїзду до села Свидівок). Лісівники кажуть: щоб цього не трапилося, дерева потрібно вирубати. Однак зробити це в управлінні лісового та мисливсього господарства наразі не можуть, адже не мають для цього всіх необхіднх дозволів.

По одну сторону дороги - старий ліс, по іншу - молоді насадження сосен.

IMG_5023

Молоді сосни. Фото Про все

- Колись тут була проведена рубка старих сосен і насаджені нові. Якщо говорити по лісогосподарських мірках, то це елітне насадження, бо має значний приріст по висоті, хорошу зелену масу, - говорить про молоді сосни  директор черкаського лісгоспу Андрій Пустовіт. 

Навпроти ростуть столітні сосни.

IMG_5024

Фото Про все

- Ці дерева ростуть у межах природно-заповідного фонду загальнодержавного значення. Площа фонду - 32 гектари. Це вже перестойний ліс, якому 153 роки, - розповідає головий лісниий Черкаського лісгоспу В'ячеслав Шако. - І щоб провести тут хоч якусь вирубку, її обов'язково потрібно погодити із Міністерством екології та природних ресурсів, а також підготувати дуже багато документів.

Частину з них, кажуть лісівники, вони вже підготували, але погодження не мають.

- Дерева сухі і вони можуть впасти прямо на дорогу, - застерігають лісничі. - Краще висадити замість них тут молоді насадження.

 

Коментарі

Вгору