Неможливо ні їсти, ні спати: на Черкащині кілька сіл потерпають від мух (ОНОВЛЕНО)

23 червня 2020, 20:33

За інформацією "Суспільне.юа" Жителі Лозівка, Будища та садового товариства "Дружба" повідомляють, що такої кількості комах не було ніколи.

За словами черкащанки Тетяни Музичко, ні захисна сітка на дверях, ані сітки на вікнах від мух не рятують.

- Навіть просто приготувати їжу – нерви здають. Ще важче – погодувати дитину та поїсти самим. Тільки щось поставиш – відразу рій мух, – зазначила Тетяна Музиченко.

Появу такої кількості мух дачники пов'язують із діяльності місцевої птахофабрики.

- Щоранку, між третьою і п’ятою годиною, вони щось викидають. Ми думаємо, що це "Перемога Нова". Пахне так, ніби з якихось гнилосних ям, – повідомила черкащанка Валентина Прилуцька.

Підприємство свою причетність до нашестя мух заперечили. Начальник служби безпеки Володимир коментувати ситуацію відмовився. Лише сказав, що за мух вони не відповідають, і щоб зверталися із листом, тоді будуть коментувати.

Із проханням провести перевірку на дотримання підприємством санітарного законодавства, дачники написали колективне звернення на ім'я очільника області та начальників Державної екологічної інспекції Центрального округу і управління Держпродспоживслужби регіону. За словами першого заступника начальника державної екологічної інспекції Сергія Поліщука, наразі вирішується питання про проведення позапланової перевірки підприємства.- Ця заява буде прийнята в роботу. Буде сформована довідка і направлена на Державну екологічну інспекцію України, щоб взяти погодження і провести позапланову перевірку цього суб'єкта господарювання, – повідомив Сергій Поліщук.

За словами Сергія Поліщука про результати перевірки поінформують заявників.

Водночас ДП «Птахофабрика «Перемога Нова» заперечує будь-яку свою причетність до вищезазначеної проблеми.

- Подібні твердження ми вважаємо наклепом, які не мають обґрунтування у вигляді фактів, результатів дослідження чи аудитів, - коментують вони.

Підприємство також готове долучитися до пошуку причин непропорційного збільшення мух у цьому регіоні, а також всебічно сприятиме будь-якій перевірці з боку Державної екологічної інспекції, Управління Держпродспоживслужби та інших уповноважених органів. 

Поділитись

Коментарі

Вгору