Недобросовісні підприємці зливають у черкаську каналізацію забруднюючі речовини

24 вересня 2015, 14:37

6e3f8bdf296059e1957bb6566e3cd2dcГранично допустимі норми концентрації стоків, що потрапляють на каналізаційні станції «Черкасиводоканалу», останнім часом  перевищують показники у десятки разів. А це – серйозна загроза для технології очистки стічних вод на очисних спорудах ПАТ «Азот». Бактерії, що беруть участь в очисному процесі, просто гинуть, повідомляє прес-служба КП "Черкасиводоканал".

Причиною такої ситуації, водоканалівці називають підприємців, що не бажають дотримуватися «Правил приймання стічних вод у міську каналізаційну мережу м. Черкаси», а зливають забруднюючі речовини з порушенням усіх норм: через незаконні підключення до мережі або ж нехтуючи спеціально улаштованою «Зливовою станцією» підприємства.

Так днями комунальникам стало відомо, що по вул. Канівська у колодязь «Водоканалу» невідома асенізаційна машина скидає у каналізацію густу речовину з концентрованим їдким запахом. Про це повідомили схвильовані жителі того району. Обстеживши місце зливу, фахівці водного підприємства виявили часті сліди втручання у каналізаційну мережу, від чого вже почав руйнуватися оглядовий колодязь.

– Насамперед, такі дії черкаських підприємців порушують «Правила приймання стічних вод у міську каналізаційну мережу», згідно з якими вони мають стоки скидати на «Зливову станцію» нашого підприємства, – пояснює т.в.о. головного інженера Василь Заїка. – Водночас, це – погіршення екологічної ситуації міста, адже брудні речовини не тільки складно очисти, у випадку потрапляння на очисні споруди, а ще й неможливо відслідкувати чи не потрапляють вони у Дніпро – джерело нашого водопостачання.

Також Василь Заїка зауважує, що через таких порушників відбувається засмічення каналізаційної мережі, руйнація колодязів. Тож, на Водоканалі просять містян долучитися до боротьби із такими недобросовісними підприємцями, що свідомо забруднюють Черкаси та руйнують його інфраструктурні мережі.

Водоканал рекомендує усім охочим допомогти, побачивши будь-яке втручання у каналізаційну мережу, повідомляти за номером диспетчерської служби підприємства – 37-35-33.

Поділитись

Коментарі

Вгору