Небезпечні люки і вибоїни «рубають» колеса черкаським водіям (фото)

12 вересня 2017, 11:25

У Черкасах водії шкодять власні автомобілі через дорожні "сюрпризи" у вигляді каналізаційних люків та вибоїн. Образи на дорожників та поліцію в таких ситуаціях – звична справа. Однак відповідальність за цілісність автомобіля лежить і на водієві, який має безпечно пересуватися та оминати перешкоди. Як доводили свою правоту перед слугами закону, чи вдалося добитися відшкодування та притягнути дорожників до відповідальності – дізнавався сайт vikka.ua.

Киянин Олексій Завізіонов днями повернувся до рідних Черкас. Та, рухаючись на автівці центром міста по бульвару Шевченка, де саме триває дорожній ремонт, втрапив у халепу.

"Наїхав на люк – пошкодив два колеса. Сталося це на ділянці між вулицями Небесної Сотні та Митницькою, – розповідає чоловік. – Викликав патрульних, поговорив з ними. Актів ніяких вирішив не складати – який сенс, якщо права забирають до суду? Тим паче, у Черкасах вже був випадок, коли водієві, який пошкодив автомобіль через погану дорогу, суд виніс штраф.

Олексій розповідає: під’їхав разом із патрульними до робітників, які виконували ремонт дороги. Хотіли запитати контакти підрядника, щоб поскаржитися. Однак ті навіть слухати не стали. Водієві довелося викласти з власної кишені на заміну шин чималу суму.

- Якщо врахувати, що колеса вживані, плюс робота шиномонтажників, збитки становили близько тисячі гривень, – зазначив він.

В аналогічну ситуацію – на тому ж бульварі Шевченка – нещодавно потрапив і черкасець Вадим Ясько.

- Ось такі результати недоробленого ремонту на бульварі Шевченка. Наїзд на люк і як результат – два порваних скати. Чекаю поліцію, – написав він у соцмережі.

Чоловік вирішив позиватися в суд на дорожників. Викликав патрульних, склав схему ДТП і протокол. Каже: пощастило, що автівка застрахована по повній каско.

Юристи стверджують: позиватися в суд на господарів доріг резонно. Адже можна не лише добитися відшкодування завданих збитків, а й ремонту аварійної ділянки, через яку сталася дорожня пригода. Але радять діяти за конкретною схемою. Окрім патрульних, водій має заручитися свідками та викликати представника балансоутримувача. Це можна зробити, зателефонувавши на оперативну службу МВК за номером 1505. Якщо він не з’явиться, потрібно засвідчити про це у протоколі. Також потрібно врахувати, чи були на місці ДТП попереджувальні знаки, яким було освітлення, щоб довести, що пригода сталася не з вини водія. Інакше він може стати не тільки жертвою, а й винуватцем ДТП і змушений буде платити штраф.

- Постраждалий водій може розраховувати на відшкодування збитків лише у разі, якщо буде складено протокол за ч. 4 ст. 140 КУпАП. Якщо ж мова про ч. 1-3 відповідної статті, то на утримувача дороги буде винесено постанову, яка передбачатиме лише адмінвідповідальність. Однак дорожників не можна буде притягнути до цивільної відповідальності за завдання збитків власникові автомобіля, оскільки факт ДТП не буде зафіксовано у встановленому порядку, – наголошує юрист Людмила Бордунос.

Однак варто пам’ятати, що судовий процес – справа марудна, тож треба набратися терпіння і упертості. Так, як це зробив черкащанин Дмитро Круподеря. 4 березня 2016 року він, рухаючись на своєму "Мерседесі" по вулиці Сумгаїтській, потрапив у вибоїну, внаслідок чого пошкодив авто. Звернувся в суд із позовом до комунальників з вимогою стягнути моральну і матеріальну компенсацію.

Позивач розповідає: коли трапилась пригода, був вечір і йшов дощ. Яма була залита водою, тому оминути її чи зупинитися можливості не було. Внаслідок ДТП було пошкоджено два передні та ліве заднє колесо, а також механізми автомобіля. Разом з поліцейськими, яких викликав на місце, встановив, що глибина ями становила 20 см.

За три місяці суд визнав винним директора КП "ЧЕЛУАШ" у вчиненні адмінпорушення та стягнути понад 103 тисячі гривень матеріальної шкоди, ще 5 тисяч – моральної та більше 2 тисяч судових витрат.

За даними міського управління патрульної поліції, за фактами пошкоджень транспортних засобів внаслідок неналежного утримання доріг, тобто з вини балансоутримувача, з початку року до суду направлено 8 справ. Зокрема такі випадки сталися на вулицях Дахнівська, Сергія Амброса, Сумгаїтська, Гагаріна та на бульварі Шевченка.

У поліції зазначають: нерідко подібні дорожні пригоди стаються саме з вини водіїв.

- Наприклад, у ситуації з наїздом на люк по бульвару Шевченка водій винен сам, адже місце, де проводяться ремонтні роботи, огороджене, встановлені попереджувальні знаки про те, що там проводиться ремонт. Водій проігнорував ці попередження, внаслідок чого й пошкодив свій автомобіль, – коментує речниця УПП міста Черкаси Зоя Вовк.

Вона закликала оминати аварійні ділянки, особливо ті, на яких виконуються дорожні роботи, щоб не заважати ремонту і не наражати себе на небезпеку.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору