Не з того роботу та свої виборчі кампанії починаєте, – черкаський Автомайдан звернувся до влади

01 квітня 2014, 14:16

У ці вихідні вся Україна відзначала 40 днів Небесної сотні. У неділю черкаський Автомайдан зібрався для автопробігу за маршрутом Черкаси-Смілянщина- Кам'янщина, щоб покласти квіти на могили Юрія Пасхаліна та Максима Горошишина, провідати їхні сім'ї. Автомайданівці про героїв не забули. Після автопробігу Черкасами приїхали на Соборну площу міста, щоб разом з усією Україною вшанувати пам'ять загиблих на поминальному віче, покласти до пам'ятника Небесній сотні квіти. Зібралося, щоправда, й зо два десятка черкащан. Більше не було нікого.

Про це написав черкаський Автомайдан у Facebook.

 

Минуло трохи більше місяця відтоді, як усю Україну сколихнули трагічні події на столичному Майдані. Якщо хтось про них уже встиг забути, то нагадаємо: 18 лютого у Києві снайпери почали відстрілювати наших хлопців – мітингувальників, які кілька місяців поспіль відстоювали наше майбутнє, боролися за зміну влади, режиму, системи. За два дні в столиці полягло до сотні українців. Кожна область України годинами не відходила від телевізорів та інтернету, слідкуючи за тим, чи не загинув на Майдані хтось зі своїх. Черкащани винятком не стали. У перший день від кульових поранень поліг наш Юрій Пасхалін зі Сміли, у другий – від отруєння газом помер Максим Горошишин з Кам'янського району. На похорони хлопців, одному з яких тільки виповнилося 30, а іншому не було й 25-ти, з'їхалися сотні черкащан. Ці хлопці стали одними з перших у списку героїв Небесної сотні.

Але ж Герої не вмирають! То невже вистачило всього 40 днів, щоб забути про тих людей, чий подвиг вразив не тільки всю Україну, а й весь світ? Чому наша нова влада, яка зайняла свої крісла тільки завдяки цим хлопцям, тепер так відверто нехтує їхньою пам'яттю? Чому коли потрібно було робити революцію, то знаходилися і лідери, і організатори, які виводили на площі Черкас сотні людей, а тепер, коли революція привела їх до влади, не спромоглися організувати таку необхідну на сьогодні акцію? Ворог стоїть надто близько до наших кордонів, щоб сьогодні так відверто нехтувати пам'яттю героїв. Тому хочеться звернутися до сумління тих, хто зараз втілює, так би мовити, нову владу, до новопризначеного губернатора області Олега Ткаченка, його новоспечених заступників: з таких вчинків, з такого ставлення до героїв революції починати свою роботу, мабуть, не варто. І якщо говорите так голосно й гарно про єднання всієї України, то варто разом з усією Україною молитися про її героїв, запалювати на їхніх пам'ятниках свічки і співати гімн, а не чекати, коли хтось зробить це замість вас.

Не менше питань і до тих, хто ще тільки рветься до цієї влади. Шановні кандидати в мери Черкас, Олег Одарич, Олександр Радуцький, Микола й Максим Булатецькі, Валентина Жуковська та лідери вчорашньої опозиції. Ви не нехтуєте жодною нагодою, щоб так голосно заявити про свої високі рейтинги, і цілком імовірно, скоро повиводите на площі Черкас сотні жителів нашого міста на підтримку своїх виборчих кампаній. То чому ж такі святі акції, як вшанування пам'яті загиблих героїв революції у дні, коли людей потрібно об'єднати заради спільної мети – захисту держави від ворога, ви не тільки не організовуєте черкащан, а й самі нехтуєте такими заходами. Ви ж іще зовсім недавно виступали на площах перед мітингувальниками за те, що владу потрібно змінювати, що з режимом треба боротися і не сидіти вдома, а виходити на Майдани. А тепер не вважаєте за необхідне навіть вшанувати пам'ять тих, хто не тільки вийшов на Майдан, а трагічно загинув на ньому заради нашого ж із вами майбутнього".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору