Не всі області України мали можливість отримати таку субвенцію на модернізацію теплоенергетики, – Наталія Старікова

29 листопада 2014, 15:35
IMG_0246

Фото Про все

Регіональну програму модернізації комунальної теплоенергетики Черкаської області на 2014-2015 рр. підтримали депутати групи «Гідність» Черкаської обласної ради. Програма дозволить значно скоротити споживання газу в Ватутіному, Каневі, Кам’янці, Умані, Смілянському, Христинівському та Чигиринському районах.

Прийняти програму закликала депутатів голова громадської організації «Об’єднання територіальних громад» Наталія Старікова. Про це інформує прес-служба Наталії Старікової.

– Ця програма є своєчасною та доцільною, – пояснює депутат Черкаської обласної ради Наталія Старікова. – По-перше, непрості відносини з Росією змушують нас оперативно докладати зусиль, аби зекономити використання газу. По-друге, уже давно не проводилося реформ у галузі житлово-комунального господарства, дуже високим є відсоток зношеності тепломереж та обладнання на відповідних підприємствах. Унаслідок цього доводиться нести великі витрати, які негативно впливають на фінансово-економічну діяльність підприємств. На реалізацію державної програми заплановано витратити 177 мільйонів гривень бюджетних коштів. перша субвенція у сумі 14,6 млн.грн. Черкаській області уже надійшла. Наступного року очікуємо 38 млн. грн.. Слід зазначити, що не всі області мали можливість отримати такі субвенції. Тому нас би ніхто не зрозумів, аби ми не прийняли цієї програми. Важливо також, що цю програму створювали за участі науковців, зокрема керівника відділу теплофізичних процесів у котлах Інституту технічної теплофізики Національної Академії наук України Олександра Сігала. Теплопостачальні підприємства розробляли власні інвестиційні програми, у згоджуючи їх із Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Програма передбачає економію газу на 30 відсотків, перехід на альтернативні види палива, замін тих комплектуючих, завдяки яким можна досягти бажаної економії. Однак найважливіше: виконані роботи плинуть на тарифи комунальних послуг – те, чого чекають жителі Черкаської області, адже важливим є не тільки відсутність підвищення тарифів, а й їхніє поступове зниження. Я вдячна депутатам за те, що вони зрозуміли і підтримали цю програму.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору