Не люблять російськомовних та їдять асфальт: Антін Мухарський розповів про чорнобильських мутантів

13 жовтня 2019, 11:04

Фото: Gazeta.ua

Антін Мухарський (Орест Лютий) приїхав до Черкас презентувати свою нову книгу "Кістяк із Чорнобиля". Зустріч провели у місцевій філармонії в рамка книжкового фестивалю "Перехрестя культур", - пише Gazeta.ua.

"Це страшно весела фантастична казка призначена для родинного читання дітьми і їхніми батьками. Бо батьки побачать ту суть, яку я хотів донести. А діти захопляться яскравим сюжетом, бо події розвиваються швидко, усі герої архетипічні, легко впізнаються. Хотів зробити їх доступними, простими, але філософсько-насиченими. Проте дорослі повинні бути готовими, що деякі слова доведеться пояснювати, наприклад, що таке "політкоректність", - каже Мухарський.

Письменник працював над книгою 3 роки. У ній йдеться про хлопчика Михася. Його батько пішов на війну й зник безвісти. Але Михась вірить, що він живий і понад усе мріє знову зустрітися. Одного дня стара ворожка дає йому чарівні окуляри, що приводять хлопчика в Чорнобильську зону. Там знайомиться з Кістяком Костем та його друзями-мутантами: Срібною Мухою, радіоактивним крокодилом Гєною, сіамським кабаном Лесиком-Стасиком, хитрою Чупакаброю та інопланетянами, які прилетіли проводити експерименти із переселення душ.

"Кістяк Кость - це моя спроба зробити такого собі українізованого героя, якому б бажав насиченого та довгого життя. Його створював за канонами класичної літератури. Срібна Муха - це баба Ганя. Вона перетворюється в комаху, щоб вбивати москалів, які грабують її хату. Потім їх прикопують на городі, аби гарно родила картопля. Крокодил Гена їсть усіх, хто слухає російську попсу, бо у 1970-ті роки із нього знущалися піонери-юнати під пісні Алли Пугачової. У 1980-ті він утік до річки в Чорнобилі, де проковтнув радіоактивний плутоній і став теплокровним. Кабан Лесик-Стасик блукає Україною та пожирає асфальт з доріг. Кінець казки щасливий. Михась таки зустрічає свого батька і відкриває істину, що герої не вмирають. Бо усі, хто пролив кров за Україну, мають можливість раз у 100 років побачити своїх рідних", - розповідає Антін Мухарський.

Після презентації до автора вишикувалася велика черга, щоб придбати книгу з автографом. До неї Мухарський додає "заговорений від нечесті" браслет та магніт-сувенір, який "робить їжу у холодильнику смачнішою". Видання коштувало 250 грн. Проте один примірник продали на аукціоні за 1250 грн зі стартовою ціною у 50 грн. Гроші підуть в Український культурний фонд.

Зазначимо, фестиваль проходить у приміщенні філармонії й триватиме протягом 11, 12 й 13 жовтня.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору