Навчає тактичній медицині: у Черкасах служить патрульний із Маріуполя

03 листопада 2022, 10:10

Оборона, оточення, полон та повернення на службу. Патрульний з Маріуполя Роман Шома, пройшовши кілька кіл пекла, знайшов у собі сили знову стати у стрій. Тепер поліцейський служить в Черкасах. І не тільки виконує свої професійні обовʼязки, а й навчає інших рятувати життя, інформують Подробиці.

Блок-пост неподалік Черкас. Тут разом із нацгвардійцями несуть службу патрульні поліцейські. Трафік через цей контрольний пункт чималий, тому іноді у хлопців не має часу навіть присісти.

Вітаючись патрульний не обмовився - ще рік тому Роман оберігав громадський спокій у доволі безпечному та вільному Маріуполі, вивчав тактичну медицину і виховував сина. Вторгнення в його житті змінило буквально все.

Найтрагічніші моменти оборони рідного міста Роман та його побратими з патрульної поліції пройшли від початку і до кінця. Сам Роман поклав на себе обов'язки бойового медика і в найскладніші моменти рятував життя пораненим. А їх було чимало, особливо серед цивільних. У ті хвилини поліцейський радів, що встиг евакуювати з міста свою родину. 

Це чи не єдине відео, яке Рома встиг завантажити у хмарне сховище, решта - безслідно зникла разом із телефоном, коли поліцейський потрапив у полон до рашистів. На згадку у нього залишалась ще одна річ, з якою Рома ніколи не розлучається. 

"Це турнікет, нічого більше не залишилось. Я проходив курси по тактичній медицині і запам'яталось, що ця річ повинна бути з тобою завжди", - розповідає поліцейський із Маріуполя Роман Шома.

Пройшовши запеклі бої, оточення та полон, Роман щосили намагається хоча б частково відновити ритм свого довоєнного життя - служить, займається спортом та відвідує курси тактичної медицини.

Щоправда тут він вже не слухач, а дипломований інструктор. Медичний досвід отриманий ним під час оборони Маріуполя Роман вважає безцінним. За плечима в поліцейського щонайменше десяток врятованих життів. Кожен курс підготовки для цивільних він починає зі знайомства з кровоспинними джгутами та турнікетами… Їх наявність - запорука чийогось життя. 

На заняттях Роман вчить всіх дотримуватись протоколів надання домедичної допомоги - робити все правильно і зайвий раз не ризикувати життям. Та згодом зізнається - в оточеному ворогом Маріуполі він не раз нехтував цими правилами.

"Цей час… ти не в протоколі, ти в реальних подіях. Тим більше - в твоєму місті, тим більше - це твої побратими. Ти ж медик, хто, як не ти… порушуєш всі протоколи, безпеку власну - це було на другому плані, перше - треба було врятувати життя" - каже Роман Шома.

Аби зайве не навантажувати слухачів своїми спогадами, Роман приправляє курс курйозними історями та навіть жартами. Каже, у такому викладі матеріал легше сприймається…

Слухачі від Романа в захваті і засипають запитаннями. Його партнерка по заняттям Людмила не втомлюється дивуватись завзяттю поліцейського. Саме вона кілька місяців тому запропонувала Романові проводити майстер-класи для цивільних, і попри втому та зайнятість він залюбки погодився.

"Я запитала в нього, Рома, ти не втомився, не надоїло навчати цивільних? Невеликі групи бувать приходять… і його відповідь була… каже, я не втомлюся тому, що в мене філософія, що чим більше людей я навчу, тим більше шансів, що хтось надасть допомогу мені, якщо вона мені буде потрібна", - розповідає волонтерка Людмила Бордунос.

Те, що він працює для себе, Роман навіть не приховує… Адже саме від своєї роботи тактичного медика він отримує ще й неймовірне задоволення.

Та понад усе Роман мріє, щоб переданий ним досвід нікому і ніколи не знадобився, а його рідне місто було визволене і почало відроджуватись.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору