Жінок-вчених Черкащини відзначили грамотами

12 лютого 2023, 16:14

З нагоди Міжнародного дня жінок і дівчат в науці, який традиційно відзначається 11 лютого, в обласній бібліотеці для юнацтва імені Василя Симоненка відбулася творча зустріч жінок-вчених Черкащини під назвою "Наука - це вона".

Наукову та просвітницьку діяльність Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького презентували науковиці ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Оксана Пушонкова, Марина Василенко, Зоя Шевченко, Яна Трояк, Ольга Рябуха.

Перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко, депутат обласної ради, начальник управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський та заступник міського голови Анастасія Чубіна відзначили учасниць заходу почесними грамотами.

Нагадаємо, Міжнародний день жінок і дівчат у науці відзначається відносно недавно. Його започаткували резолюцією на 70-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року. Це свято є черговим нагадуванням про важливість повного і рівного доступу жінок та дівчат до науки, а також забезпечення гендерної рівності.

Україна належить до країн із високим рівнем участі жінок в наукових дослідженнях і розробках, за даними ЮНЕСКО станом на червень 2018 року в українській науці 45% жінок. Це 12-те місце серед європейських країн.

За інформацією пресслужби ЧНУ імені Богдана Хмельницького

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору