Національний банк уводить банкноту номіналом у тисячу гривень (фото, відео)

25 червня 2019, 14:31

Національний банк уводить банкноту номіналом у тисячу гривень

Національний банк від 25 жовтня 2019 року вводить у обіг банкноту нового найвищого номіналу – 1 000 гривень.  На лицьовій стороні буде портрет Володимира Вернадського, інформує "ТСН".

"Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році", – повідомив Яків Смолій, голова НБУ.

На зворотній стороні буде надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

Окрім цього, за розміром і кольором банкнота номіналом у тисячу гривень помітно відрізняється від банкнот інших номіналів, що допоможе легко визначати номінал. Розмір нової банкноти становить 75х160 мм. Основний колір – блакитний.

"Нова банкнота поєднала провідні технології дизайну і захисту, – зазначив Яків Смолій. – За дизайном ця банкнота наслідує банкноти нового модернізованого покоління гривні – оновлені 20, 100 та 500 гривень".

Банкнота має як елементи захисту паперу, так і інноваційні поліграфічні елементи захисту:

- "віконна" захисна стрічка – частково введена в товщу паперу полімерна стрічка, що має відповідний колір (пурпурний) та яскраво виражений комбінований оптично-змінний ефект. Стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба – малого державного герба України. При зміні кута нахилу банкноти спостерігається кінематичний ефект – змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки;

- оптично-змінний елемент SPARK, що має кінематичний ефект. При зміні кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються поступові переходи кольорів (від золотистого кольору до нефритового).

На сайті НБУ опублікували відео-презентацію банкноти.

Читайте також: Сонячну електростанцію на Черкащині збудують індійці.

 

Поділитись

Коментарі

Ольга :

Боже, яке “щастя” привалило! Тепер уся з/п та пенсія буде видаватися 2-3 папірцями номіналом у 1000 грн. Чи плакати, чи радіти? Вони витрачають величезні суми на нові купюри, а на дороги, тротуари, підвищення життя народу – грошей немає.

Георгий :

4 мая 1626 года индейцы продали голландским колониалистам остров Манхэттен за пуговицы, бусы и прочую бижутерию, на общую сумму 24 доллара. Эта сделка считалась самой невыгодной в истории, вплоть до 11 декабря 2013 года, когда помощник госсекретаря США Виктория Нуланд приобрела у туземцев территорию Украины в обмен на пакетик с печеньями, булочками и хлебом (Из сети).
АНАТОЛИЙ ШАРИЙ: ВЫ ВЕДЬ ТОЖЕ ДУМАЛИ, ЧТО ЗНАЛИ О МАРАЗМЕ ВСЕ? ВЫ ОШИБАЛИСЬ.

Вгору