Нацбанк до кінця року проведе відкрите тестування е-гривні

09 березня 2024, 16:19

Фото: ucap.io

У 2024 році Національний банк планує провести відкрите тестування державної цифрової валюти - е-гривні, до якого зможуть долучитися всі охочі.

Про це повідомила пресслужба Національного банку України.

Перше тестування е-гривні НБУ провів у 2018 році. Воно відбувалось у закритому середовищі та передбачало впровадження платформи Електронна гривня, випуск в обіг обмеженої кількості цифрової гривні та тестування операцій з е-гривнею виключно працівниками НБУ та кількома компаніями - учасницями проєкту.

Проте другий етап, який має стартувати у другій половині 2024 року, буде відкритим. Це означає, що в ньому зможуть взяти участь банки, небанківські фінансові установи та їх клієнти, які бажають протестувати функціональність е-гривні.

Всі платіжні операції з е-гривнею під час тестування відбуватимуться на єдиній технологічній платформі, оператором якої буде Національний банк.

Під час тестування Нацбанк планує дослідити ефективність обраної технологічної платформи та зручність використання е-гривні для здійснення платіжних операцій, її переваги на практиці, що допоможе прийняти зважене рішення про доцільність широкомасштабного її випуску в Україні.

В НБУ підкреслили, що в будь-якому разі е-гривня не стане заміною готівкової чи безготівкової форм гривні, а буде їх доповненням. Навіть у випадку прийняття е-гривні, користувачі матимуть змогу без обмежень обирати, якою формою гривні (готівковою або безготівковою, у тому числі е-гривнею) здійснювати розрахунки.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору