Наступного року в школах Черкащини пройдуть “аудити досягнень”

22 жовтня 2019, 21:32

Наступного року в школах області пройдуть перші інституційні аудити. 

Що це таке і для чого будується система забезпечення якості освіти розповіла на нараді в Черкаській ОДА начальник  Управління Державної служби якості освіти у Черкаській області Оксана Компанієць.

"Інституційний аудитновий механізм, який запропоновано застосовувати для зовнішньої оцінки якості освітньої діяльності. Це новий підхід до оцінювання навчальних закладів. Він допоможе налагодити зворотній зв'язок. Головна відмінність інституційного аудиту від попередніх державних перевірок – це зосередження уваги на досягненнях школи. Освітні експерти націлені не на критику, а на допомогу педагогічним працівникам. Після завершення аудиту директор та засновник закладу отримують висновок та рекомендації. Якщо ж у закладі виявлено певні недоліки, то керівник матиме достатньо часу для їх виправлення. Процедура інституційного аудиту – прозора. Про його проведення керівник чи засновник  знатимуть завчасно. Що стосується плану його проведення, то він чітко регламентований і після його затвердження ніяких правок у нього вноситися не може, зазначила Оксана Анатоліївна

Начальник Управління ДСЯО у Черкаській області наголосила, що філософією роботи органу є партнерство:

"Робота щодо формування системи забезпечення якості освіти в області тільки розпочинається. Вона потребує спільних зусиль усіх зацікавлених сторін. Зважаючи на це, ми запрошуємо педагогів, керівників і засновників закладів освіти до відкритого діалогу. Для нас важливо чути ваші пропозиції, ідеї та зауваження. Переконана, що лише завдяки співпраці ми зможемо зробити освіту якіснішою".

Управління Державної служби якості освіти у Черкаській області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору