Наступного року на Черкащині планують провести індексацію пенсій

19 грудня 2018, 19:48

Наступного року на Черкащині планують провести індексацію пенсій

Автоматична індексація пенсійних виплат запланована на березень 2019 року. Для індексації пенсій буде впроваджена нова формула, передбачена пенсійною реформою на виконання положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій», ухваленого Верховною Радою ще в жовтні 2017 року. Детальніше про це розповіла начальник відділу з питань виплати пенсій №12 Смілянського управління з питань виплати пенсій Ярослава Шагіахметова, пише "Сміла".

Якщо раніше пенсії індексувалися тільки непрацюючим пенсіонерам, то тепер перерахують усім тим, кому вони призначені згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
А тепер зупинимося на самій сутності змін. Під час індексування враховуватимуть три показники: оновлену заробітну плату, рівень інфляції (50%) та зростання середніх заробітних плат за 2018 рік, з яких було сплачено єдиний соціальний внесок, порівняно з 2017 роком (50%).

Індексація відбудеться на базі так званої оновленої заробітної плати в розмірі 3764,40 грн (це середній заробіток по країні за період з 2014-2016 років). Зараз зарплатна база для розрахунку розміру пенсії практично в усіх пенсіонерів становить 3764,40 грн. І саме її (а не частину розміру пенсійної виплати, як раніше) буде проіндексовано 1 березня 2019 року. Тобто 3764,40 грн помножать на відповідний коефіцієнт. Він становитиме суму таких показників: 50% інфляції за 2018 рік і 50% приросту зарплати, з якої сплачувався єдиний соціальний внесок. 

На сьогодні ще не можна визначити розмір березневого підвищення, адже рівень інфляції та зростання заробітної плати за поточний рік визначать лише після його закінчення, відповідні офіційні дані оприлюднюють зазвичай у лютому наступного року. 

Можна розглянути варіант, якщо цього року інфляція буде не менша як 10%, а номінальна заробітна плата зросте приблизно на 20 %, то відсоток підвищення становитиме приблизно 15% (10 х 50% + 20 х 50%). Тобто, зарплатна база може зрости до 4329 грн (3764,40 + 15%). 

Звертаємо увагу, що сума підвищення пенсії внаслідок індексації буде залежати від індивідуальних коефіцієнтів страхового стажу та заробітної плати кожної конкретної людини. Адже проіндексовану зарплатну базу множитимуть саме на ці коефіцієнти. І чим більшими були стаж людини та її заробіток, тим вище стане розмір пенсійної виплати після індексації. 

Пенсійна виплата, яку людині призначили під час виходу на пенсію, з роками втрачає свою купівельну спроможність. І чим далі, тим менше її виплата відповідає сучасним цінам на товари та послуги. Щоб підвищити купівельну спроможність пенсій, буде здійснено її індексація. Тобто саме завдяки індексації пенсійних виплат держава планує поліпшити якість життя людей похилого віку й забезпечити для них відповідні стандарти споживання.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Олена :

1 грудня обіцяли підняти пенсії на 62 грн. Знаєте, скільки отримали люди? Від 4 до 8 грн. Це у них називається “поліпшення якості життя людей похилого віку”! Це – знущання над людьми. Це
– приниження людей. Це просто ганьба, а не “підвищення”! Нехай собі піднімають з/п на 8 гривень! Чому інфляція буде врахована у розмірі 50%??Ціни прив”язані до росту інфляції і пенсіонер наряду із працюючими людьми платить за товари таку ж ціну! Чому до 2014 року у багатьох пенсіонерів пенсія була 120 доларів, а тепер стала 60???Ніхто не робив перерахунок, хоча тоді усі ціни скакнули утричі! Усім казали, що у нас війна. А за цей час у депутатів із 6 тисяч з/п стала 40 тисяч! І гроші знайшлися, і війна їм не завалила…А потім рахують, скільки ми витратимо на Новий рік. Ані скільки. Бо все пішло на комуналку.

Саша :

Ваша правда. Как воно і є. Треба щось з цим робити.

Марія :

Ага. Ну да. Ця го..та як не обдурить, то себе поважати перестане. Середня з/п за 14-16 роки а інфляція і показники росту за 2018. А в 2017 році зарплата не росла? Інфляції не було? І чого тільки 50 відсотків береться до уваги? Справедливо було б кожен рік робити перерахунок по старій формулі, хоча і там зарплатна база б’ються якогось… лохматого року, та то таке вже. А так дурять нас і “втирають” нам щось про справедливі пенсіі!

ку-ку :

П…ОРЫ.. подняли на 2 гривны

Вгору