“Нас люди проклинають”: як працює залізниця у Черкасах з новими правилами пасажирських перевезень (ФОТО)

26 жовтня 2021, 20:02

В Україні з 21 жовтня почали діяти нові правила міжобласних пасажирських перевезень. Відтепер для того, аби вийти на станції в іншому регіоні, пасажирам потрібно мати ще й СOVID-сертифікат або ПЛР-тест з негативним результатом.

Відповідно до рішення уряду, такі нововведення не стосуються лише дітей. Усі інші пасажири, незалежно від того, яким транспортом їхатимуть, повинні обов'язково мати якусь із довідок. Журналісти "Про все" вирішили перевірити, як це працює після нововведень на прикладі станції "Черкаси".

Провідниця потягу Черкаси-Львів Оксана розповідає, що кілька останніх днів з окремими пасажирами доводиться фактично боротися — ті відмовляються розуміти й виконувати нові правила міжобласних перевезень.

- Бувало, що підходить до мене чи студент, чи жіночка який — просяться, аби я їх впустила. Але ж якщо немає сертифікатів або результатів тесту — я не маю права цього зробить, бо тоді мене звільнять. І доводиться відмовляти. Не так, щоб багатьом — зараз вже менше. А перші дні часто і я, й інші провідники розвертали людей. Інколи вони навіть кажуть, що вже зробили щеплення, але чомусь немає ще сертифікату, — зізнається Оксана.

З багатьма пасажирами доводиться скандалити — ті кричать, що купили квиток, але їх не впускають всередину потяга. На це провідники лише розводять руками — в тому, що у касах продають квитки, але не попереджають про обмеження, їх провини немає.

- Поки що лише раз доводилося викликати поліцію — чоловік прямо заліз в потяг, не могла я його вмовити, щоб він вийшов. І залишити не можу, бо як не зарплату заберуть, то звільнять. Довелося викликати поліцію на наступну станцію. Ті чоловіка й зняли з потяга, теж зі скандалом і криками виводили з вагона. А що далі було — я не знаю, ми поїхали. Тільки в мене поліцейські питали, що сталося, — пригадує Оксана.

Черги на дизель

Жінка каже, що розуміє людей — роботодавець також поставив ультиматум: "Немає щеплення — немає й роботи".

- У мене дитина, сім'я — я не можу просто впустити когось без сертифіката чи тесту. А люди, як їх не впускаємо, клянуть. І я їх розумію — теж не дуже хотіла вакцинуватися. Але ж треба лишатися людьми. Інколи й плакати хочеться від того, як називають нас, — зізнається провідниця потягу.

Не під запис жінка каже, що інколи до неї підходять і намагаються "домовиться". Суми пропонують різні — від 100 гривень. Проте жодного разу жінка нікого не взяла "незаконно" - хвилюється, що це обов'язково вплине на роботу.

Не краща ситуація відбувається і в внутрішньообласних електричках. Черкащан провідники попередили: якщо запровадять червону зону в регіоні — можливо, перевозитимуть навіть всередині Черкащини за наявності COVID-сертифікатів і результатів тестувань.

- Кажуть, що можуть ввести проїзд в електричці, якщо буде сертифікат або тест. Але ж тест коштує кілька сотень гривень, а колоти бозна-що я теж не хочу. Та й не треба мені — я тільки в Черкаси і в село їду, — каже черкащанка Антоніна Завгородня. - Тому я не знаю, що робить. Їду зараз до мами в село, а чи повернусь?

У приміщенні залізничного вокзалу скрізь розвішені листи А4, в яких написано про нові правила міжобласних перевезень

Касири "Укрзалізниці" теж зізнаються, що працювати стало важче — багато людей купують квитки, навіть не питаючи про обмеження. Через це потім приходять свариться — хочуть повернути гроші, але вже запізно.

- Вони ж до останнього намагаються вмовити провідників їх впустити. А коли поїзд їде — йдуть до нас і вимагають назад гроші, — пояснює касир Світлана.

"По той бік вагону"

Киянка Катерина розповідає, що днями їхала зі столиці до Одеси потягом. Поїздка припала на перші дні після введення нових правил перевезення - 24 жовтня. Тоді вона пережила "жах", тому що невдоволені пасажири влаштували "терор" всередині потяга й іншим людям, і провідникам.

- Вони кричали, матюкали всіх на світі. Хтось ледь не бив тих жіночок (ред. - провідниць), бо їх не впускали. Та й всередині багато хто кричав, скаржився на правила. А у вагоні всі в принципі без масок сидять, бо спекотно. То особливо різниці й не відчуваються, хіба що при посадці перевіряють сертифікати, — каже Катерина.

Віта, пасажирка нічного швидкісного потяга Одеса-Київ, каже, що після цієї поїздки відмовиться від послуг "Укрзалізниці". Причина — не лише у нових правилах перевезення, а й у самій медичній системі України.

- Мені довелося в Одесі йти й робити ПЛР-тест за 700 гривень. Хоча мені лікар сказав, що за станом здоров'я краще не робити вакцину від коронавірусу. Сказав піти до сімейного лікаря за довідкою. За моїм проханням лікар відмовив і сказав, що їм наказано відмовляти у цих довідках, щоб їх взагалі не було. А головне, що мене найбільше образило — що я почула, як лікар мені у спину сказав "ще ніяка тварина не вмерла від вакцини". То тепер люди звірі, чи що?! - обурюється Віта.

За інформацією пресслужби "Укрзалізниці", з початку дії нових правил пасажирських перевезень менш як 0,5% пасажирів були не допущені до поїздки залізницею через відсутність належних документів. 

- Загалом ситуація з перевезенням абсолютно контрольована. Пасажири отримали всю інформацію, з розумінням поставилися до нових правил перевезень та в більшості випадків їх неухильно дотримуються, — зазначив керівник пасажирського напрямку АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський.

Згідно з новими правилами, тепер пасажирам міжобласних сполучень, аби вдало подорожувати будь-яким транспортом, необхідно мати:

  • Квиток на потяг;
  • документ, що посвідчує особу;
  • документ про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19, або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19 (сертифікат про вакцинацію може бути або паперовий, або згенерований у застосунку «Дія»); або негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години (станом на час посадки у поїзд).

Читайте також: На вокзалі у Черкасах можуть відкрити пункт вакцинації

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору