Нардеп з Черкащини у суді розповів про захоплення росіянами військових частин Криму

29 грудня 2017, 11:11

Фото з сайту ukrinform.ua.

Нардеп і екс-командир Севастопольської бригади тактичної авіації Повітряного командування "Південь" Юлій Мамчур заявив, що російські військові у 2014 році отримали наказ неправомірно передислокуватися до українських частин на території Криму. Про це він сказав під час допиту як свідка в Оболонському райсуді Києва, де розглядається справа за обвинуваченням екс-президента Віктора Януковича у державній зраді, повідомляє  “УП” з посиланням на "Укрінформ".

"За тією інформацію, яку мені вдалося отримати, наказ російським військовим неправомірно передислокуватися до українських частин на території Криму було віддано ще 20 лютого 2014 року", - сказав Мамчур.

За його словами, під час блокування української військової частини А-4515 поблизу аеропорту "Бельбек" ініціював зустріч із самопроголошеним мером Севастополя Олексієм Чалим.

"Його відповідь була така, що Крим повертається до Росії, а українські частини перебувають на території півострова неправомірно", - розповів Мамчур.

Нардеп додав, що після цієї зустрічі, 22 березня 2014 року почався штурм військової частини.

"Зброю українські військові не застосовували, оскільки на штурм разом з російськими військовими також ішло багато цивільних. Після штурму військової частини полковника Мамчура було викрадено російськими військовими", - повідомляє інформагентство.

Мамчур зазначив, що 26 березня 2014 року його разом з 5 іншими захопленими українськими офіцерами у супроводі російських автоматників відправили з Криму на територію материкової України.

Крім того, він додав, що у полоні його більш як три доби утримували в одиночній камері, де здійснювали психологічний тиск, намагаючись переконати перейти на сторону російської армії.

Мамчур також зазначив, що всі кабельні канали на той час в Криму були блоковані, зв’язку з іншими військовими частинами практично не було, як і не було інформації, що насправді відбувається на території півострова.

Нардеп наголосив, що всі дії Росії в Криму чітко підпадають під визначення "агресія по відношенню до території іншої країни".

 

Вгору