Напередодні 70-ї річниці Корсунь-Шевченківської битви представники районної влади відвідали очевидця та учасника тих подій

13 лютого 2014, 15:28

Сьогодні в рамках відзначення 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, а також 70-річчя Корсунь-Шевченківської битви, представники Уманської районної влади разом із журналістами місцевих ЗМІ, на чолі з головою Ради ветеранів війни і праці Уманського району Анатолієм Дем’янчуком, завітали у село Гереженівка, до скромної оселі одного з місцевих жителів Івана Мусатенка. Це людина з тернистим, але, водночас, багатим на історичні події життєвим шляхом, він особисто брав участь у славетній Корсунь-Шевченківській битви.

Як стверджують односельці, ветеран достойно прожив своє життя, заслужив повагу та вдячність оточуючих, а близькі і рідни пишаються дідусем.

Дорога життя цього, на перший погляд, тендітного чоловіка пролягла через Ладожське озеро, яким під час Великої Вітчизняної війни рядовий Мусатенко постачав продукти харчування у блокадний Ленінград. Потім був Воронежський фронт, Курська дуга. , далі – Корсунь-Шевченківська битва. Він побував у боях за визволення Києва, на Сандомирському плацдармі, штурмував Берлін. І ось, нарешті, мить такої жаданої та вистражданої Перемоги наздогнала його у Празі.

Спілкуючись із журналістами, ветеран був небагатослівним; не любить він згадувати жахіття, що довелось бачити на власні очі.

Лишень розповів Іван Іванович, що демобілізувався у 1946 році, повернувся на малу батьківщину. Закінчив Уманський учительський інститут, учителював у різних школах району й закінчив трудовий шлях директором Гереженівської школи. Виховав та викохав не одне покоління теперішніх педагогів, ветеранів педагогічної праці тощо.

Проте виростив Іван Іванович і двох власних прекрасних дітей – сина і доньку, які послідували прикладу свого батька та досягли у житті успіху. Донька, Марія Іванівна Скрипник (Мусатенко), здобула професію інженера-конструктора, а син, Сергій Іванович Мусатенко, захистив дисертацію, здобувши науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук у Київському інституті ім. Т. Г. Шевченка, де і працював. Проте у 2006 році його життя обірвалося.

Як свідчать факти, Іван Мусатенко – один з багатьох героїв, які стали невід’ємною частиною історії нашої держави, та мало хто з них дожив до сьогодні. Своє життя він присвятив патріотичному вихованню молоді і продовжує це робити і дотепер.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору