Найзабрудненішим районом Черкас залишається Дніпровський

21 липня 2018, 21:57

Найзабрудненішим районом Черкас залишається Дніпровський

Упродовж півріччя забруднення атмосфери було зумовлено підвищеним вмістом формальдегіду та діоксиду азоту. Найвищі середньомісячні концентрації цих речовин спостерігалась в Дніпровському мікрорайоні: формальдегіду на рівні 2,7 ГДК с.д - в лютому, квітні та травні; діоксиду азоту (4,0  ГДК с.д) - у лютому, пише "Діловий регіон".

Індекс забруднення атмосфери за І півріччя 2018 року склав 6,54, що свідчить про підвищений рівень забруднення атмосфери у місті сторонніми домішками. Проте, у лютому, квітні та травні рівень забруднення атмосферного повітря був високий.

Найбільш забрудненим районом залишається Дніпровський. У порівнянні з 2017 роком у цьому районі зросли середньорічні концентрації діоксиду азоту у 1,5 рази, аміаку - у 1,2 рази.  Вміст інших домішок залишився без суттєвих змін.

Аналіз даних спостережень за останні 5 років виявив тенденцію зниження середнього рівня забруднення атмосферного повітря діоксидом сірки, оксидом вуглецю та формальдегідом. В той же час, вміст в повітрі діоксиду азоту, сірководню та важких металів (окрім хрому та цинку) зростає.

Отже, незважаючи на спад промисловості, рівень забруднення атмосферного повітря по окремих домішках продовжує перевищувати гранично допустимі норми.

Коментарі

Вгору