Найзабрудненішим районом Черкас залишається Дніпровський

21 липня 2018, 21:57

Найзабрудненішим районом Черкас залишається Дніпровський

Упродовж півріччя забруднення атмосфери було зумовлено підвищеним вмістом формальдегіду та діоксиду азоту. Найвищі середньомісячні концентрації цих речовин спостерігалась в Дніпровському мікрорайоні: формальдегіду на рівні 2,7 ГДК с.д - в лютому, квітні та травні; діоксиду азоту (4,0  ГДК с.д) - у лютому, пише "Діловий регіон".

Індекс забруднення атмосфери за І півріччя 2018 року склав 6,54, що свідчить про підвищений рівень забруднення атмосфери у місті сторонніми домішками. Проте, у лютому, квітні та травні рівень забруднення атмосферного повітря був високий.

Найбільш забрудненим районом залишається Дніпровський. У порівнянні з 2017 роком у цьому районі зросли середньорічні концентрації діоксиду азоту у 1,5 рази, аміаку - у 1,2 рази.  Вміст інших домішок залишився без суттєвих змін.

Аналіз даних спостережень за останні 5 років виявив тенденцію зниження середнього рівня забруднення атмосферного повітря діоксидом сірки, оксидом вуглецю та формальдегідом. В той же час, вміст в повітрі діоксиду азоту, сірководню та важких металів (окрім хрому та цинку) зростає.

Отже, незважаючи на спад промисловості, рівень забруднення атмосферного повітря по окремих домішках продовжує перевищувати гранично допустимі норми.

Вгору