Найдавніше в Європі насіння зберігається на Черкащині

29 червня 2017, 23:43

Найдавнішу в Європі знахідку насіння горобинника кінця V тис. до н.е. представили на виставці одного експоната в Державному заповіднику “Трипільська культура” в Легедзиному на Черкащині. Виставка проходила під час щорічного свята “Купайло в Легедзиному”, яке цього року присвятили темі квітів та рослин в народному українському знахарстві, пише "Рідна Черкащина" з посиланням на zruchno.travel.

- Цьому насінню близько семи тисяч років зберігалося в трипільському глечику. Горобинник – це лікарська рослина. Його пили як енергетик – аналог сучасної кави. Вівдвар стебла використовували для фарбування тканин у червоний колір, – розповів  директор заповідника Владислав Чабанюк.

Серед інших новинок цьогорічного фестивалю “Купайло в Легедзиному” Чабанюк назвав виставку рушників з колекції музею Гончара, театралізоване дійство-показ дитячого традиційного вбрання від майстерні “Аденчик-Баденчик”, а також купальські пісні у виконанні української співачки Каті Chilly.

- Фестиваль розвивається. Люди їдуть – цього року не менше, ніж минулого. Є гості з Києва, Черкас, Умані, Вінниці. Людям цікаво. Можливо, кому приїлася така тематика, як народні пісні та етнічний одяг. Але ні, людей це справді цікавить, – підкреслив директор заповідника.

Кульмінацією свята стало запалення купальського багаття та пускання вінків на воду.

Коментарі

Вгору