На Черкащині військовим, які брали участь у війні на сході, подарують землю

09 липня 2014, 14:57

Військовослужбовцям Черкащини, які захищають Україну від терористів на Сході, виділять земельні ділянки, площою 2 200 га. 

Про це сьогодні, 9 липня, під час брифінгу повідомив в.о.начальника ГУ Держземагентства у Черкаській області Дмитро Мироненко.

- На сьогодні по Черкаській області вже сформовані самі земельні ділянки, площа яких становить близько 2 200 га. Це землі сільськогосподарського призначення, державної власності, землі запасу і резервного фонду. Виділятимуться земельні ділянки за рахунок сільськогосподарських земель та земель громадської житлової забудови в межах міст як для будівництва житлового будинку, садівництва, так і для ведення сільського господарства. Земля буде надаватися за принципом місця проживання, - зазначив Дмитро Мироненко.

За його словами, подарованою землею військові зможуть розпоряджатися на власний розсуд: сдавати її в оренду, продавати, залишити собі.

- На земельних ділянках для садівництва можна будувати садові будиночки. На ділянках, які громадяни забажають отримати для ведення особистого селянського господарства, будівництво законодавством не передбачено, там можна буде вирощувати сільськогосподарську продукцію, - наголосив в.о.начальника ГУ Держземагентства в області.

На сьогодні, відповідно до данних, які було надано обласною держадміністрацією, участь в АТО на Сході країні беруть 500 бійців з Черкащини. Проте точна кількість захисників буде відома лише по закінченню війни.

-  Не всі служби дають відповідні списки бійців. Вони мають гриф ДСК і є засекреченими, оскільки бійці ще проводять там спецоперацію. Також наразі відбувається ротація військових. Остаточні списки учасників вже буде надано по завершенню АТО, - сказав Дмитро Мироненко.

Проте він повідомив, що на сьогодні 30 осіб із Оршанця, які повернулися із зони бойових дій, вже готують необхідні документи для передачі їм земельних ділянок. Тому, на думку Дмитра Мироненка, вже до кінця літа перша партія бійців отримає документи на право власності на землю.

Надати необхідну допомогу у вирішенні земельних питань та у максимально короткі терміни видати документи на землю у Держземагенстві обіцяють і сім'ям загиблих героїв.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору