На Звенигородщині бюджетні організації поступово переходять на альтернативні джерела опалення

02 грудня 2019, 20:34

Як інформують у Звенигородській районній раді, її голова Володимир Кучер ще декілька років тому виступив ініціатором переведення бюджетних установ з газового на альтернативні джерела опалення.

У 2014-му роцуі питання безперебійного забезпечення паливом газових котелень стояло особливо гостро, адже на Сході держави вирувала війна і постачання газу в країну в будь-який момент могло бути припинено.

Тому було прийнято важливе рішення – найбільш соціально значимі об’єкти перевести на альтернативні види палива. Першою в цьому ряді став комплекс будівель центральної районної лікарні, де теплогенеруюча компанія встановила потужні котли та необхідне обладнання, які працюють на дровах та твердопаливних пелетах. І вже тієї ж зими в лікарні відчули переваги – окрім чутливої економії коштів, в медичному закладі стало по справжньому тепло, чого не вдавалося досягти, використовуючи газ. І ось уже пять років підряд, як у головному закладі охорони здоров’я відмовилися від використання природного газу і жодного разу про це не шкодували.

У наступний період від дорогого газу та примхливого його постачальника відмовилися у Звенигородських школі №5, інтернаті –спортивному ліцеї, а щоб слугувати прикладом іншим, ще й котельню адмінприміщення самої райради перевели на тверде паливо. Далі час довів, що обраний напрямок був правильним.

А знаючи щорічні проблеми із запуском газових котелень та постійними всезростаючими затратними вимогами до їх оснащення, Володимир Кучер і цьогоріч запропонував кільком закладам соціальної сфери послідувати позитивному прикладу попередників. Тому разом з представниками теплопостачальної компанії оглянув низку потенційних об’єктів районної комунальної власності. Зокрема відвідали звенигородські школи ім.Тараса Шевченка та №3, побували у поліклінічному відділенні, дитячій та стоматологічній поліклініках, у Стецівському навчально-виховному комплексі.

Спеціалісти вивчили технічні можливості використання вже існуючих котелень, а також встановлення модульних конструкцій. Вже за деякий час будуть підготовлені відповідні висновки щодо альтернативного забезпечення теплопостачання згаданих об’єктів.  

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору