На Звенигородщині відкрили пам’ятний знак курінному отаману Опанасу Шаповалу

29 листопада 2017, 19:26

28 листопада у Княжі відбулося урочисте відкриття пам’ятного знака курінному отаману Опанасу Шаповалу. Захід, присвячений 100-річчю Української революції та Вільного Козацтва, зібрав небайдужих до національного і духовного відродження нашого народу. Про це повідомляють у Звенигородській РДА.

В урочистостях узяв участь перший заступник голови райдержадміністрації Дмитро Задеряка. Він привітав жителів населеного пункту із знаковою подією та висловив вдячність усім, хто відроджує наші славні традиції та займається військово-патріотичним вихованням молоді та юнацтва.

Автор проекту спомника – краєзнавець Вадим Мицик. Реалізували його за сприяння сільської ради та місцевого фермера мецената.

Також відбувся ритуал почесної посвяти у козаки Козачанського куреня з видачею вірчих грамот патріотичним жителям Княжі, що стало початком відродження Княжанської сотні. На завершення дійства пролунала сальва з козацької гармати.

Довідково:

Опанас Кіндратович Шаповал – отаман Козачанського куреня Вільного козацтва Звенигородського коша у 1917-1918 роках, народився в 1860 році в с.Княжа Козачанської волості.

Був делегатом всеукраїнського з”їзду вільного козацтва, виступав з гарячими промовами. Його курінь відзначився в боях під станцією Бобринською, селищем Цвітковим та м.Шпола.

Загинув наприкінці літа 1918 року в бою під Мокрою Калигіркою.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору