На Звенигородщині селянин знайшов у колодязі ртуть (відео)

21 вересня 2017, 15:16

У селі Юркове місцевий житель дістав зі свого колодязя кілька сотень грамів цієї небезпечної речовини. Хто її туди кинув ? І коли саме? Для чоловіка справжня загадка, як і те куди тепер подіти знайдену ртуть. Адже місцеве районне управління ДСНС виявилось не готовим до такої знахідки, інформують "Подробности".

Вже більше місяця Василь ходить по питну воду до свого сусіда. Криниця чоловіка майже висохла і потребувала чищення. Та напередодні він взагалі втратив будь-яку надію на власне джерело. Зранку. Коли заходився чистити колодязь, Василь виявив на дні ртуть.

"Гарантії ж нема, що у сусіда теж такого самого нема і ми теж тягнем на свій страх".

Сріблясті крапельки у вичищеному мулі і є ртуть, каже Василь. За оцінкою чоловіка, речовини тут кількасот грамів. Як вона потрапила у приватну криницю господарі не можуть навіть уявити. Та й куди її тепер подіти теж не знають. Знахідку оглянули представники районного ДСНС і нічого кращого, аніж десь її прикопати, людям не запропонували.

"Він мені сказав згреби і вкинь назад і засип криницю я почав трішки цей сумніватись, то він каже, ви з головою сільради тихенько собі вивезіть та прикопайте це сказав начальник МЧС", - говорить Василь Лазебник - мешканець села Юркове.

Небезпечна знахідка сполохала все Юркове. Ольга Михайлівна тепер боїться пити навіть із власного колодязя.

"Ми усі на кутку на вухах! Розумієте, випари ртуті йдуть і ніхто нічого не робить і нікому воно не треба", - говорить Ольга Сученко - мешканка села Юркове.

Що робити із небезпечною знахідкою не знає і сільський голова. Районні рятувальники пояснили: засобів для збору та вивезення ртуті у них немає і порадили самому розбиратися із проблемою.

"Вони сказали, що це не їхні повноваження, що ми виконуємо функцію тільки там, як термометр можем прибрати, а це не наша функція у нас нема можливостей", - говорить Анатолій Красюк - сільський голова сіл Боровикове та Юркове.

Щоправда, після візиту журналістів ртуть рятувальники таки приїхали збирати без захисних костюмів, з лопатами та пластиковими діжками.

"У нас служби такої нема, яка займається ртуттю, ми це чисто по людські, як ми в районі я людям допоміг чисто по совісті", - говорить Петро Благовісний - начальник звенигородського відділу ДСНС.

А ось в обласному управлінні ДСНС є цілий кваліфікований підрозділ хімічного захисту, який займається подібними інцидентами. Рятувальники з району мали просто сповістити область про небезпечну знахідку.

"Вони отримали заявку і можливо сьогодні, можливо завтра вони здійснять відповідні роботи на місці виявлення цієї небезпечної хімічної речовини", - говорить Костянтин Проценко - помічник начальника управління ДСНС в черкаській області.

Поки що ж ртуть і забруднений ґрунт чекатимуть підрозділ хімічного захисту на приватному подвір'ї у пластикових діжках.

Поділитись

Коментарі

Вгору