На нараді в міській раді обурювались через підготовку Черкас до зими

07 жовтня 2019, 10:21

На сьогоднішній нараді в Черкасах мер вимагав звіту щодо можливого включення закладів освіти і медицини до зими, а також щодо підключення житлового фонду, інформує «Прочерк».

Директор КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась зазначив, що «в паперовому вигляді рішення виконкому щодо включення опалення» він не бачив. На що заступниця мера Людмила Бордунос зауважила, що бачила лише рішення по закладах медицини… Щодо рішення по освіті, то його нібито підготували перед вихідними у п’ятницю, але воно ще в роботі…

– Ми підключили заклади, але документа ми не отримали. Тобто рішення виконавчого комітету в паперовому вигляді не бачили, хоч знаємо, що потрібно підключати заклади, – сказав Павло Карась.

Попри паперову тяганину, з’ясувалося також, що проблеми з підключенням в школі 11 та садочку «Дельфін».

– Всі включення юридичних осіб здійснюється шляхом написання заяв. Щоб підключити садок чи школу, потрібно рішення виконавчого комітету. А також треба, щоб заклади виявили бажання і підключилися. Всі заклади, які виявили бажання, підключені,крім дитячого садочку «Дельфін», який неможливо підключити, бо там виконуються технічні роботи – зняті батареї опалення. Стосовно 11 школи, ми не могли провести перевірку в мережі і пошук порива, бо виконувались ремонті роботи по вулиці Благовісній. Це був споживач Черкаської ТЕЦ, а там наші розподільчі мережі. У нас є підозра про наявність порива. Сьогодні зможемо переглянути наявність чи відсутність пориву і тоді підключимо. По закладах освіти загалом різна ситуація. Одні підключилися, а інші ні. Вважаю, що має бути унормована ситуація. Бо одні економлять і не включаються, а інші включаються, – зазначив Павло Карась.

Керівник департаменту освіти Сергій Воронов сказав, що відповідно до закону школи є самостійними і вони проводять свою автономну роботу і діяльність.

Заступниця мера Людмила Бордунос зауважила, що департаменту освіти всетаки варто давати якісь загальні рекомендації, щоб діти не хворіли і батьки не скаржилися.

– Скарг немає на сьогодні, – відреагував Сергій Воронов.

– Виконком створений для того, щоб приймати рішення, а ви якщо хочете дискутувати, то будете це робити в іншому місці, – заявив міський голова Анатолій Бондаренко.

Окремо він обурився тому, що в юридичному відділі так довго гуляло рішення про підключення освітніх закладів до опалення.

– Своєю паперовою вознею ви вже надоїли! Скільки ж можна погоджувати! – сказав Анатолій Бондаренко. – З’ясувати і покарати! І публічно прозвітувати, як документ проходить реєстрацію. Бачу, що зарплати надто високі, бо довго ходять документи.

Насамкінець Павло Карась прозвітував і про готовність будинків ОСББ до зими. Як виявилося, частина з них невідомо, чи готова до зими (половина з 134-х).

– Пропоную не виділяти кошти спів фінансування ні копійки тому ОСББ, яке невчасно неподали і не підписали актів готовності до зими. Прийти на сесію міськради і вимагати грошей вони можуть. А зробити елементарні кроки, щоб забезпечити безпечну експлуатацію внутрішньо будинкових систем вони не можуть. Є ті ОСББ, до яких немає претензій і вони мають бути в пріоритеті. А ті, що вимагали фінансування, якраз належать до інших… – повідомив Павло Карась.

Міський голова Черкас порадив департаменту ЖКК підготувати зміни до програми:

– Пріоритет має надаватись тим ОСББ, які виконують норми закону. Тому що нині складна ситуація повністю в бюджетів в країні, а вони прийдуть і скажуть дайте нам сто або двісті мільйонів, то нам що дитсадочки і лікарні не фінансувати? – обурився мер.

Він, при цьому, зауважив, що рух об’єднання будинків підтримує, але вимагає виключно дотримання норм чинного законодавства.

Насамкінець також на виконкомі начальник управління вуличної інфраструктури департаменту ЖКК Сергій Отрешко повідомив про готовність житлового фонду до зими.

– Щодо підготовки дорожнього покриття план навіть перевиконаний. Це з точки зору забезпеченості покриття для нормативного очищення. Кошти на зимове утримання виділені. Щодо підготовки до опалювального сезону, то тут ситуація не ідеальна пов’язана з кількістю поривів. З 15 жовтня в більшості будинків опалювальний сезон розпочнеться, – сказав Сергій Отрешко. – Підприємства в більшості готові і сигналів про те, що щось не так немає.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору