На виборах кримчани зможуть проголосувати на прикордонних територіях

02 квітня 2014, 17:24

Єдиним можливим, хоч і не ідеальним, способом реалізації виборчого права для кримчан є організація дільниць на прикордонних територіях (зокрема у Херсонській області). 

Про це сьогодні, 2 квітня, під час візиту до Черкас повідомив голова Всеукраїнської громадської органзації “Комітет виборців України” Олександр Черненко. 

- Багато хто запитує, що робити з Кримом? Після змін до ЗУ "Про вибори", якщо на якійсь дільниці або на кількох дільницях голосування не відбулося, то це не впливає на легітимність виборів. ЦВК все одно підбиває результати виборів лише без врахування тих дільниць чи округів, де не відбулося голосування чи не можливо встановити результат. Неголосування у Криму не є юридичною підставою для невизнання загальних результатів виборів. Так само, якщо на Сході через якісь провокації не всі дільниці зможуть працювати, вибори все одно відбудуться. Але в Криму проживають громадяни України, яким гарантовано конституційне право на волевиявлення, тому Україна має знайти механізми реалізації цього виборчого права, - зазначив Олександр Черненко.

Він зазначив, що наразі ведуться дискусії, в який спосіб це зробити.

- Ситуація дуже непроста. Очевидно, на території Криму ми дільниці не зможемо відкрити. Були думки, зробити це у місцях компактного проживання кримських татар, але і це не вийде. Яким чином туди доставити бюлетені, потім забрати протоколи... Від цієї ідеї потрібно відмовлятися. Ідея дистанційного електронного голосування - непогана, але потрібно розробити систему, яка б зберігала таємницю голосування,  і протестувати її. Але це ми вже просто не встигаємо, - наголосив голова КВУ.

За його словами, єдиним можливим, хоч і не ідеальним, способом реалізації виборчого права для кримчан є організація дільниць в прикордонних територіях (у Херсонській області).

- Або це будуть спеціальні дільниці, або до звичайних додадуть кримські, і хто захоче і зможе доїхати до них з Криму, той зможе проголосувати. Так голосують в Південні Осетії, Абхазії, громадяни Молдови, які проживають у Придністорв'ї. Це потребує додаткових змін в законі та додаткових коштів, - підкреслив Черненко.

Вгору