На вулицях Черкас з’являються будиночки, які рятуватимуть тварин у холод (фото)

27 листопада 2020, 11:47

Такий проект став можливим зусиллями черкаської волонтерки та представниці Національного Корпусу Яни Тябут.
Вона - засновниця благодійної організації «Доброкіт», яка рятує та знаходить родини вуличним котикам, а також відома у місті своїми зоозахисними ініціативами.

Черкащанка розповідає, що такий проект був давньою мрією та врятує не одне життя безпритульних тварин.

- Сергій Атамась зазначив, що на виробництві лишається деревина, яка була непридатна для інших робіт, але ідеально підходить для виготовлення будиночків. Безпосередньо з майстрами ми обговорювали ескізи і потреби котиків, які потрібно врахувати при виготовленні дому. І вуаля: два поверхи, 4 входи, місця для розміщення мисочок із їжею, надійних дах - таким змайстрували перший будинок для безпритульних котів.

Яна вже знає, які зміни вноситиме у наступний будинкок.

- Звісно, я чекаю відгуку куратора та його побажання, адже вони обов'язково з'являться в процесі експлуатації, - розповідає Яна Тябут.

Заповнили будиночок для тварин сіном, щоб котикам було затишніше.Його зручно обробляти та дизенфікувати.

- Для того, щоб отримати такий "кото-дім" у ваш двір, черкашани можуть написати мені особисто чи на сторінку БО "ДоброКіт", або залишити заявку в "Новій Якості", - пояснює зоозахисниця.

У повідомленні потрібно вказати контакт куратора тварин - людини, яка бере на себе відповідальність дбати про будиночок, тримати його в чистоті та періодично дизенфікувати. Також потрібно вказати кількість тварин та інформацію про них: чи є нестерилізовані кішки, чи обробляються тварини від паразитів протягом року.

Однак найголовніше - аби жителі навколишніх будинків, поблизу яких встановлять "котодім", підтримували ідею допомагати безпритульним тваринам.

- Такий проект - не новинка, а продовження зоозахисної діяльності. Разом з однодумцями з Національного Корпусу раніше вдалось прийняти програму фінансування міського притулку для тварин та програми зі стерилізації безпритульних тварин, неодноразово проводили заходи для поширення ідеї гуманного та дружнього ставлення для тварин. Сподіваюсь, наші справи зроблять суспільство добрішим, а безпритульні тварини знайдуть свої люблячі родини, - зазначає Яна Тябут.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору