На всій техніці, яка прибиратиме сніг у Черкасах, встановлено GPS-трекери

03 листопада 2014, 09:02

50290_snegouborochnaya_mashina_ausa_bd120ml

Чотири сучасні снігоприбиральні трактори білоруського виробництва цієї зими працюватимуть у Черкасах. Кожен з них оснащений спеціальними великими щітками та відвалами. Цю техніку закупило для прибирання снігу у Черкасах в зимовий період ТОВ «ЧСУ-525», інформує прес-служба мерії.

Як пояснив директор цього підприємства Андрій Бортник, два трактори вже пройшли обкатку черкаськими дорогами, на черзі – наступні два.

Крім новопридбаного транспорту, для прибирання снігу ТОВ «ЧСУ-525» має 17 одиниць техніки, з яких – комбіновані дорожні машини, п’ять солерозкидачів (з них три – причепних та два – стаціонарних), а також одна сучасна машина, яка здійснює полив дорожнього покриття соляним розчином.

У планах підприємства до цієї зими придбати ще дві одиниці такого транспорту.

– Минула зима довела ефективність застосування соляного розчину для запобігання утворення ожеледиці на автошляхах. Проте однієї такої машини замало. Оскільки протяжність черкаських доріг доволі значна, тому вирішено було замовити ще дві одиниці такої техніки. За основу для проектування було взято німецьку машину, але минула зима засвідчила необхідність внесення деяких корективів у її комплектування, враховуючи особливості нашого клімату. Німецькі виробники при проектування техніки розраховували на більш помірну температуру взимку. Тоді як у Черкасах бувають досить часті переходи температур через 0, коли утворюється ожеледиця. Тому ми спроектували власний проект, якими мають бути механізми установки, що здійснює полив дорожнього покриття соляним розчином. І за нашими кресленнями зараз працюють українські виробники, збираючи дві такі машини, які будуть вже готові до роботи у Черкасах цієї зими, – наголосив Андрій Юрійович.

А також розповів, що солерозкидачі, які має підприємство, досить універсальні і добре засвідчили себе минулоріч. Зокрема, така машина має кілька функцій: як снігоприбирання, так і посипання доріг сольовою сумішшю.

Кожна установка за потужністю замінює 7-8 звичайних розкидачів піщано-сольових сумішей, до того ж об’єм соляного розчину розрахований на 6 тисяч літрів.

– В одну таку установку засипається 6 тонн чистої солі та 2 400 літрів сольового розчину, що зволожує сіль. Таким чином при потраплянні на дорогу, зволожена сіль вже починає діяти, – пояснив Андрій Юрійович.

До речі, солерозкидальна установка повністю автоматизована – комп’ютер контролює всі процеси – від температури повітря до ширини та радіусу посипання доріг сумішшю.

Серед суттєвих нововведень, які запровадило цього року підприємство «ЧСУ-525», – це встановлення на всій техніці, яка займатиметься прибиранням снігу у Черкасах, GPS-трекерів.

– З їх допомогою буде достатньо просто і легко прослідкувати рух кожної одиниці транспорту в режимі реального часу, визначивши обсяг виконаної роботи. Для цього ми уклали відповідний договір на обслуговування з незалежною фірмою, яка контролюватиме траєкторію пересування транспорту, готуючи відповідний звіт, що оперативно надходитиме до департаменту ЖКК Черкаської міської ради, – повідомив Андрій Бортник.

Разом з тим, підприємство запровадило спеціальний радіозв’язок між водіями усіх снігоприбиральних машин, що дозволить більш злагоджено і ефективно працювати у зимовий період.

– Ми отримали усі належні дозволи на встановлення у машинах, які займатимуться прибиранням вулиць у зимовий період, точок радіоз’язку. Це сприятиме більш оперативній роботі наших працівників, – зауважив Андрій Юрійович.

А також розповів, що зараз підприємство чекає на доставку з Голландії спеціальної ємкості об’ємом 122 куби, яка дозволить зберігати сольовий розчин, котрого вистачить на три доби безперервного снігопаду.

– Це – дуже зручно, коли є готовий матеріал і не потрібно витрачати зайвих сил і часу на виготовлення нової партії розчину. Особливо це доречно у періоди великих навантажень, пов’язаних зі значними опадами, – відзначив Андрій Бортник.

За свого боку наголосив, що їх підприємство цієї зими зробить все для того, аби черкаські автошляхи та зупинки громадського транспорту (за обслуговування саме цих напрямків відповідає ТОВ «ЧСУ-525») були прибраними та комфортними для пересування, як водіїв, так і пішоходів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору