На візку по снігу, – чи доступні Черкаси узимку (відео)

30 січня 2018, 20:06

Як містом пересуваються люди з інвалідністю та мами з візочками, з'ясовувало  Громадське ТБ: Черкаси.

Віталій Середенко пересувається на візку. Він активіст, член комітету доступності людей з інвалідністю. Чоловікові подобається займатися громадською діяльністю і допомагати людям. Узимку Віталій відчуває себе замкненим у власній домівці, тому що не може пересуватися слизькими тротуарами. Зараз чоловік проживає у спеціалізованому будинку для людей із інвалідністю, що пристосований для їхніх потреб. Але далеко від’їхати від нього Віталій не може/

- Зараз я відрізаний від усього міста й нікуди не можу дістатися, тому що надворі лід, колеса прокручуються, я стою на місці, а у візка щеплення немає. Тобто до аптеки чи магазину я не маю змоги доїхати. А соціальні служби ніби взагалі відсутні. Жодного дзвінка від них не було до мене: «Можливо, вам щось потрібно?». Зараз вся моя допомога і опора – це дружина, – каже Віталій.

Черкащанка Валерія Цимбал веде в інстаграмі відеоблог для жінок. Віднедавна вона стала мамою. Валерія рідко користується візочком для дитини, тому що пересуватися з ним по засніжених і слизьких тротуарах важко, а обладнаних пандусами будівель – обмаль.

- Складніше всього мені було на сходинках, тому що наш візок важкий і його підняти досить нелегко. Я б дуже хотіла, щоб в Черкасах взимку особливо звертали увагу на очищення тротуарів. А ще б хотілося, аби бордюри не були такими високими. І звичайно, заклади, мої улюблені, поставте, будь ласка, пандуси, щоб мамам із візочками і людям із інвалідністю було комфортно до вас заїжджати, – каже Валерія.

Коментарі

Вгору