На відновлення черкаського драмтеатру потрібно 140 млн грн – актори просять про допомогу

30 березня 2016, 09:34

126

Минуло 9 місяців, як в драмтеатрі Черкас згоріла сцена, зал для глядачів і дах, площею 200 кв.м. Пожежа сталася 1 липня, за два місяці до 50-річчя театру. Її кваліфіковано як підпал. Приміщення і досі не відремонтоване. На відновлення драмтеатру потрібно 140 млн.грн., пише Gazeta.ua.

"Торік обласна влада, невдовзі після пожежі, виділила нам 2 мільйони гривень. Мали зробити тимчасове накриття, щоб перезимувати. Але грошей вистачило на усунення наслідків надзвичайної ситуації та підготовки до майбутнього ремонту. Розібрали пошкоджені цегляні і бетонні конструкції, вивезли залишки підлоги у залі, купи завалів з усіх приміщень. На дах держава виділила понад 16 мільйонів гривень, але ми їх дочекалися аж напередодні Нового року. Встигли освоїти лише пів мільйона, решта повернулося в бюджет. І театр перезимував без даху. Нині всі ремонтні роботи у театрі зупинені, немає грошей. Поки що готуємо кошторис і проектні документи. Архітектурна рада вирішила, що театр має бути таким як був. Змінимо лише фасад, врахуємо його подальший розвиток", – розповів директор Володимир Осипов.

Ззовні театр не передає вражаючі масштаби пошкоджень приміщення зсередини. Зі стелі фойє з гардеробною від снігу та дощу обвалюється штукатурка, коридори всі в кіптяві, осипаються залишки потрісканого віконного скла вікон. В актовій залі на 600 місць облуплена цегла, вигоріли двері, балкони, підлога. Над цим жахіттям видніється небо.

Колектив театру, невдовзі після пожежі, відкрив "Благодійний фонд "Черкаський театр". За цей період на рахунок поступило близько 100 тис грн.

"Фонд поповнюється дуже повільно, переважно по 100-150 гривень і від простих людей. Найбільше, 72 тисячі гривень, перерахували колеги із Київського національного академічного театру імені Лесі Українки. Дякуємо їм, що на підтримку нашого театру відіграли виставу у свій вихідний день. Після заклику столичних театральних діячів від звичайних людей прийшли невеликі суми з Києва і Тернополя. Зате ніхто з багатих та відомих українців, які обіцяли допомогти відбудувати театр, ні копійки не перерахували. Не відгукнулися й заможні черкащани та вихідці з нашої області. Єдиний, хто допоміг – це родина заступника губернатора Віталія Коваля, перерахували близько тисячі гривень. Тому ще раз хочемо нагадати, що наш театр потребує допомоги", – додав актор і голова правління благодійного фонду Олександр Гуменний.

Перед театром на огорожі висить банер з написом "Театр живий, театр показує вистави!". Актори працюють на різних сценах міста. Використовують сцени Будинку культури імені Кулика та обласної філармонії. Губернатор Черкащини Юрій Ткаченко обіцяє, що до наступної зими облаштують дах, вставлять вікна і розпочнуть внутрішні роботи. Гроші обіцяють виділити з державного бюджету. Розіб'ють їх на кілька траншів, перший із яких має поступити цієї весни.

Гривневі банківські реквізити фонду:

Отримувач: Благодійна організація "Благодійний фонд "Черкаський театр"

Код ЄДРПОУ: 39938661

Рахунок отримувача: № 26003287821

Банк отримувача: АБ "УКРГАЗБАНК"

МФО: 320478

Поділитись

Коментарі

Вгору