На українців чекає холодна зима: Нафтогаз рекомендує запасатись ковдрами і теплим одягом

29 серпня 2022, 16:27

Голова державної газової компанії "Нафтогаз" Юрій Вітренко заявив, що Україну чекає найхолодніша зима за останні десятиліття, повідомляє 24 канал з посиланням на The Guardian.

Вітренко заявив, що температуру в приміщеннях встановлять на рівні 17 – 18 градусів Цельсія, що приблизно на 4 градуси нижче за норму.

Голова "Нафтогазу" порадив людям запастися ковдрами та теплим одягом на випадок, якщо температура на вулиці впаде до -10 градусів та нижче.

Крім цього, опалювальний сезон настане пізніше і закінчиться раніше. І те, як українці переживуть зиму, залежить від кількох факторів:

  • міжнародних союзників України, які нададуть необхідні кошти для імпорту газу на 4 мільярди кубометрів,
  • від дій росії – не виключено, що під час опалювального сезону росія навмисно може нищити газову інфраструктуру або ж скоротити своє постачання газу до Європи.

Зазначимо, Україна виробляє близько 60% необхідного газу всередині країни, а решту імпортує у ЄС за ринковими цінами. Україна припинила купувати газ у росії безпосередньо у 2014 році, хоча, як і раніше, споживає частину того ж російського газу, який надходить трубопроводами через Україну від постачальників з ЄС.

Зараз Україні потрібно близько 10 мільярдів доларів на імпорт газу. Проте поточні розрахунки можуть змінитись, якщо, наприклад, росія націлиться на якусь найважливішу газову інфраструктуру України, електростанції чи об'єкти з видобутку газу. Близько 50% газових родовищ України перебувають у Харківській області. Якщо сховища будуть пошкоджені, Україні доведеться імпортувати більше газу.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів, що стан готовності України до опалювального сезону зараз 75%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запасів вугілля є на два місяці: як Черкаська ТЕЦ готується до опалювального сезону

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

О.І. :

Не можете забезпечити народ теплом – звільняйтеся.

Елена :

Погано але очікувано. Я наприклад взагалі не зможу оплачувати опалення, робота залежить від виторгу а його майже немає, власник магазину думає про закриття і розпродаж залишків продукції, каже ще може місяць і все. Тут і так тільки на їжу працювала, жах якийсь

Вгору