На Тальнівщині прокуратура домоглася, аби підприємство не зруйнувало пам’ятку археології

12 квітня 2024, 11:54

За реагування прокуратури усунуті ризики незаконного розпорядження землями історико-культурного призначення, вартістю понад 760 мільйонів гривень, які розташовані на Тальнівщині. Раніше правоохоронці виграли справу, проте місцеве підприємство намагалося все ж розорати територію завдяки тому, що вона залишалася землею сільськогосподарського призначення.

Господарський суд задовольнив позов прокуратури про скасування державної реєстрації земельної ділянки як земель сільськогосподарського призначення, на якій розташована пам’ятка археології – поселення черняхівської культури ІІ-ІV століття нової ери.

Нагадаємо, минулого року прокуратура здійснила вступ до розгляду господарським судом справи за позовом сільгосптовариства до Тальнівської міської ради про визнання права постійного користування на земельну ділянку в адміністративних межах Майданецької сільської ради.

Метою позивача було отримати для сільськогосподарського обробітку близько 10 гектарів земель, на яких розташована згадана вище пам’ятка археології.

Однак у задоволенні позову товариства господарський суд відмовив.

Згодом за результатами апеляційного перегляду справи набрало законної сили судове рішення, яким визнано неможливим набуття у постійне користування сільськогосподарського товариства 10 гектарів вказаних земель.

Вартість спірної земельної ділянки нині перевищує 760 млн грн, а її належним розпорядником є Черкаська обласна державна адміністрація.

Оскільки за даними Державного земельного кадастру цільовим призначенням спірної земельної ділянки залишалося сільськогосподарське, прокуратура звернулася до суду з позовом, щоб унеможливити повторне незаконне розпорядження нею.

Наразі позов про скасування державної реєстрації земельної ділянки як землі сільськогосподарського призначення задоволено. Після набрання законної сили рішення буде звернуто до виконання.

За інформацією пресслужби Черкаської обласної прокуратури

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору