У Тальному члени комісії відмовляються працювати через стан виборчої дільниці

23 жовтня 2020, 10:10

На одній із виборчих дільниць у Тальному через неналежні умови відмовляються працювати члени комісії. Про це Суспільному повідомив керівник цієї дільниці Сергій Гоцик.

Будівля, куди мають прийти виборці, не опалюється, меблі та кабінки для голосування – занедбані. У такому стані декілька дільниць у Тальному, розповів Сергій Гоцик.

На дільниці в Тальному, що розташована в старому приміщенні клубу, має проголосувати 1 200 осіб. Зі стелі сиплеться штукатурка, на стінах грибок. За словами чоловіка, меблі для комісії ремонтували самостійно:

- Прийшли на дільницю, застали чотири столи в занедбаному стані. Поламані, частина без ніжок, було чотири стола.

На одній із виборчих дільниць на Черкащині відмовляються працювати члени комісіїСуспільне: Черкаси

Обдерті кутки власноруч заліпили шпалерами. На дільниці урни для бюлетенів збирають у верхньому одязі, однак всеодно мерзнуть, розповів член комісії Владислав Безусий.

- Не хотілося б працювати в таких умовах, в холоді. Скриньки у поганому стані.

За словами Сергія Гоцика, із 16 членів ДВК – двоє відмовилися працювати на дільниці. Тому що неможливо працювати в таких умовах.

На одній із виборчих дільниць на Черкащині відмовляються працювати члени комісіїСуспільне: Черкаси

Іншу дільницю, що розрахована на 700 виборців, розташували в підвалі. Про це розповів член виборчої комісії Микола Когут. Кабінки на дільниці теж старі. Засобами індивідуального захисту ДВК забезпечили, але води тут немає, зауважила голова дільниці Любов Шарпілова:

- Води немає, тож підлогу мити немає як. Світло поробили, кабінки полагодимо.

За словами заступника міського голови Тального Олександра Маринченка, на час виборів дільниці забезпечать обігрівачами. Ці дві ДВК облаштовані в приватних приміщеннях, перенести їх не можуть.

- Іншого приміщення тут немає. Тож маємо трохи недобілене, і не дофарбоване. Але ми не можемо привести його в кращий вигляд, бо це приватна власність. Ми не можемо спрямувати кошти бюджету для того, щоб привести в належний вигляд.

За словами Олександра Маринченка, на облаштування дільниць держава коштів не спрямовує, а у місцевому бюджеті на це грошей бракує.На одній із виборчих дільниць на Черкащині відмовляються працювати члени комісіїСуспільне: Черкаси

Виборчий омбудсмен Тарас Щербатюк повідомив, що органи місцевого самоврядування повинні забезпечити звичайні виборчі дільниці належним приміщенням. Ці приміщення мають відповідати вимогам кодексу, а також встановленим вимогам щодо санітарних і технічних норм. Зі слів омбудсмена, не зважаючи на те, чи є кошти чи немає коштів, саме органи місцевого самоврядування мають відповідно до вимог закону забезпечити належний стан приміщень.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору