На систему “Вибори” ЦВК була здійснена хакерська атака

25 травня 2014, 09:33

Голова Центральної виборчої комісії (ЦВК) Михайло Охендовський підтверджує, що 22 травня на систему "Вибори" ЦВК була здійснена хакерська атака.

Про це інформує "Інтерфакс-Україна".

"Ті технічні збої, що виникли в роботі системи "Вибори" 22 травня, були викликані комп'ютерною програмою, досить витонченою, вишуканою на стільки, що вона, однозначно, не могла бути розроблена однією людиною", - заявив М.Охендовський на брифінгу в суботу.

"На цей час у нас є підстава вважати, що ця комп'ютерна програма або вірус була розроблена спецслужбами однієї з розвинених країн світу", - додав він.

Водночас голова ЦВК наголосив, що функціональність системи "Вибори" вже відновлено.

"Зараз система "Вибори" працює в абсолютно-штатному режимі. Я б хотів спростувати ті повідомлення в ЗМІ, що нібито втручання в систему "Вибори" могло якимось чином зашкодити результатам виборів президента України", - сказав глава ЦВК.

М.Охендовський наголосив, що ЦВК встановлює результати виборів виключно на підставі оригіналів паперових протоколів окружних комісій.

"Саме це ЦВК буде робити і цього разу", - наголосив він.

При цьому глава ЦВК зазначив, що комісія "не очікує в майбутньому будь-яких аномалій у роботі системи "Вибори".

"Водночас, ми не виключаємо перешкод нормальної роботи цієї системи та належним чином готуємося до цього, вживаючи всіх можливих в нашій державі заходів, щоб унеможливити будь-який незаконний і несанкціонований вплив на роботу не лише системи "Вибори", але і інших комп'ютерних систем, що використовують ЦВК", - підсумував Охендовський.

Поділитись

Коментарі

Вгору