На Шполянщині місцеві чиновники здали сільський спортмайданчик на металобрухт

23 квітня 2018, 17:12

У селі Соболівка Шполянського району представники відділу освіти райдержадміністрації без попередження місцевої громади вирізали спортивні снаряди на території місцевого навчально-виховного комплексу та вивезли в невідомому напрямку, нічого не повідомивши сільській раді та місцевим жителям.

Як пояснив у коментарі «Про все» начальник відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської РДА Павло Вербівський спортивний реманент перебував у аварійному стані, тож було прийнято рішення його демонтувати.

- За спортивні споруди ніхто не відповідає, бо в школі немає вчителя фізкультури. Спортивні споруди були аварійні та списані ще кілька років назад. Тому ми їх і демонтували. Є відповідна документація – акт обстеження, акт на списання, - каже Павло Вербівський.

Як запевняє чиновник, ці снаряди частково було здано на металолом через корозію та інші пошкодження. Частину реманенту, яку можна якось полагодити, передали по акту у військовий комісаріат, щоб з нього могли зробити спортмайданчик для призовників.

Проте місцеві жителі обурюються такому варіанту вирішення питання. Говорять, що самостійно своїми силами обладнали спортмайданчик, яким користувалась не тільки Соболівка, а й навколишні села.

Сільський голова Соболівки Валентина Яцентюк теж здивована. Вона розповідає, що, якби чиновники заздалегідь повідомили про своє рішення, то село віднайшло б варіанти ремонту спортивних снарядів.

— Але сільську раду, на жаль, ніхто навіть не ознайомив із відповідними документами: протоколами комісії, що виявила пошкодження і встановила аварійність, експертними висновками, рекомендаціями тощо. Нас навіть не поставили до відома, що спортмайданчик демонтують, - зауважує Валентина Яцентюк.

Валентина сказав:

На цьому майданчику були брусся та турнік, які встановив за свої кошти та власними силами житель села молодий хлопець Саша Пересунько для всіх дітей. І там майже щодня займалися молоді хлопці, які ніколи не нарікали на аварійність цього обладнання. Очевидно, це комусь було треба забрати з майданчика навіть те, що не перебувало на балансі школи.Хто за це відповість і де будуть проводити уроки фізкультури школярі, до речі, спортзал в школі аварійний і не діючий.

Вгору