На сесії Черкаської облради розглянуть проєкти рішень щодо приватизації комунального майна

25 листопада 2021, 12:25

26 листопада відбудеться дев'ята сесія обласної ради. Як повідомив голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний, одними з ключових питань будуть проєкти рішень, які стосуються приватизації комунального майна. На розгляд депутатів виносяться Порядок приватизації та Положення про аукціонну комісію.

Анатолій Підгорний зазначив, що у спільній власності громад області 125 об'єктів і далеко не всі з них прибуткові. Деякі навпаки є тягарем для обласного бюджету.

- Переконаний, що із залученням інвестицій від бізнесу й із застосуванням професійного підходу вони принесуть користь громаді. Під час розгляду цих проєктів у комісіях виникало багато питань з приводу формування переліку майна на приватизацію, хто буде у складі аукціонної комісії тощо. Відразу відповім, що без рішення депутатів не буде ніяких рухів. На сесії прийматимуться рішення щодо включення об'єктів до переліку на приватизацію. А в аукціонній комісії братимуть участь представники всіх фракцій, - додав голова облради.

Зокрема, керівник фракції "Європейська солідарність" в Черкаській обласній раді Віталій Коваль вважає, що приватизація – це один з відпрацьованих, прозорих і дієвих механізмів наповнення обласного бюджету.

- У нас є вдосталь комунальних об’єктів, які потребують належного фінансування. Ми повинні думати в першу чергу, як і де знайти на них кошти, - говорить Віталій Коваль.

Голова фракції ВО "ЧЕРКАЩАНИ" Олександр Коваленко впевнений, що область має припинити практику фінансувань бюджетного тягаря – об’єктів, які не можливо відтворити коштами бюджету.

- Ми переконані, що у приватних руках при професійному підході такі об’єкти можуть отримати «друге дихання». А це, відповідно, інвестиції, робочі місця та податки у бюджет області та територіальних громад, - каже депутат.

Очільник фракції "Слуга Народу" в облраді Анатолій Яріш говорить, що питання приватизації однозначно важливе, однак ще потребує ретельного вивчення.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору