На сесії Черкаської міськради між активістами та поліцією виникла штовханина. Декілька людей постраждало (фото, відео)

10 грудня 2020, 14:15

Під час сьогоднішньої сесії сутичка виникла між поліцейськими та мітингарями. Останні вимагали, аби їх пропустили всередину будівлі, щоб недопустити призначення представника ОПЗЖ на посаду заступника міського голови.

Представник активістів, ветеран АТО Олег Толмачов пояснює, що сесію ніхто не штурмував.

- Ми просто намагалися зайти на сесію як представники громадськості. Мене, як ветерана російсько-української війни, непокоїло, що представники проросійської партії ОПЗЖ можуть стати частиною виконавчого комітету. Але цього не сталося - не вистачило двох голосів. Слідкувати за ситуацією ми будемо й надалі, оскільки вся патріотична спільнота налаштована не дати будь-кому з партії ОПЗЖ стати одним із представником Черкас, - розповідає Олег Толмачов.

Через те, що правоохоронці не впускали активістів на сесію, між ними виникла штовханина. Журналістам "Про все" один із учасників акції розповів, що під час сутички вдалося забрати декілька гумових кийків у поліцейських.

Попри штовханину на вході, поліція не впустила всіх активістів на сесію - з них зайшли лише кілька представників. Після цього правоохоронці забарикадували вхід.

Речниця ГУНП Черкаської області Зоя Вовк розповідає, що сутичка виникла унаслідок недотримання активістами сесійного регламенту.

- Представники поліції забезпечували дотримання карантинних норм і правил поведінки під час сесійного засідання. За регламентом є чітко визначена кількість осіб, які можуть перебувати на сесії. Усіх активістів ми не могли впустити, - пояснює позицію поліцейських Зоя Вовк. - І ми чітко висловили свою позицію: у випадку протиправних дій правоохоронці повинні жорстко реагувати на всі провокації.Через загрозу повторення сутички відвідувачів департаменту соцзахисту не впускали всередину будівлі. Через це більше десятка черкащан не змогли отримати довідки та проконсультуватися зі спеціалістами.

- Мене не впустили всередину - сказали або телефонувать тому, до кого я прийшов, або чекати тут, внизу, поки за мною спустяться. А чекати холодно, - каже черкащанка Неля Андротюк.

На цей момент активісти уже розійшлися, сесія міської ради закінчилася.

Нагадаємо, сьогодні на сесії міської ради призначили заступників міського голови, новий склад виконавчого комітету та нового секретаря Черкаської міської ради.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору