На набережній Дніпра у Черкасах зимують лебеді-шипуни (ВІДЕО)

15 лютого 2023, 21:17

Фото: Суспільне - Катерина Костюк

У Черкасах на набережній Дніпра зараз можна спостерігати лебедів-шипунів, які зимують там. Для черкасців це незвична картина, тому багато містян приходять їх підгодувати, пише Суспільне.

Перебування лебедів узимку в області – цілком нормальне явище, оскільки погода тепла.

Поява лебедів на ополонці біля міста стала можлива завдяки теплій погоді. Лебеді відлітають, або тримаються ділянок, що не замерзають, далеко від берега. Загалом, зимівля лебедів у наших широтах, явище цілком нормальне, тому за птахів не варто хвилюватись, - розповів орнітолог, директор ННІ природничих та аграрних наук ЧНУ імені Б. Хмельницького Максим Гаврилюк.

Орнітолог зазначив, що годувати птахів хлібом, як це роблять містяни, не варто. За його словами, птахи можуть самостійно добувати собі корм і взимку. Якщо птах декілька разів поїсть хліб, нічого страшного не буде, але вживання хліба у великій кількості призводить до смерті.

Максим Гаврилюк зазначив, що окрім лебедів, у Черкасах зимують птахи, які занесені до Червоної книги України. Поруч пірнають у пошуках дрібної риби гоголі та чубачі черні. Днями черкаські любителі птахів також спостерігали такого рідкісного птаха, як турпан.

Крім того, якщо придивитись навколо, можна побачити орланів-білохвостів, а в польоті – великих бакланів.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору