На місці Леніна в центрі Умані буде фонтан

22 травня 2014, 09:44

Уманська влада планує на місці демонтовано в лютому пам’ятника Леніну в центрі міста побудувати фонтан, інформує "Вечірня Умань".

- На початку минулого століття на місці пам’ятника Леніну стояла продовгувата одноповерхова будівля з великими сходинами з різних боків, з колонадою, що підтримувала дах, – розповідає старший співробітник музею Владислав Давидюк. - Ймовірно, ця споруда з’явилась в часи військових поселень, десь на початку 40-х років ХІХ століття, а можливо, ще раніше. Це були торгові ряди, де місцеві купці продавали різноманітні товари. На передньому фасаді споруди, зверненому до сучасної вулиці Жовтневої революції,на уманчан дивився банер: “Пийте коньяк Шустова!”. Торгові ряди проіснували до кінця 20-х років ХХ століття. За часи радянської влади вони були занедбані і розібрані, до того ж вони заважали владі проводити грандіозні маніфестації на площі під час святкування комуністичних свят.

Тепер на центральній площі мають намір побудувати фонтан. За словами секретаря міськради Олександра Цебрія, ялинки пересадять, а територію центрального парку розширять аж до кінця будівлі міської ради.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору