На місці історичної будівлі у Черкасах таки зведуть багатоповерхівку (відео)

28 листопада 2020, 09:30

На місці історичної будівлі таки зведуть висотку. Містобудівна компанія отримала містобудівні умови на зведення багатоповерхівки по вул. Байда Вишенвецького. Підстава - право власності на нерухоме майно, - повідомляє ТК «Вікка».

Нині на місці майбутньої забудови стоїть історична пам’ятка — особняк Вацлава Кринського. Ще у квітні його обнесли парканом.

Спершу, через суспільний резонанс, містобудівні умови скасували, однак будівельна компанія надала результати технічного обстеження будівлі. За висновком — вона не придатна до використання та рекомендована до знесення.За інформацією археолога Михайла Сиволапа, цей будинок входить у комплекс старовинних будинків, які збереглися у Черкасах, їх залишилося близько 100 у місті, які мають вік понад 100 років.

Територія, на якій він знаходиться, входить до створеної у 1991 році зони найбільшої концентрації пам’яток, це від Соснівки до Цукрового заводу. На ній не можна проводити навіть розкопки.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Оля :

Добротный, крепенький домик – “не придатний до використання та рекомендований до знесення”??? Это Казарян с Савиным постарались? Я так вижу, что у этого армянчика скоро руки дойдут и до Дворца бракосочет ания. А что? Старый, “почти не пригоден к эксплуатации”. А КТО и ЧТО ЭТО решают? Скоро с их лёгкой руки все памятники архитектуры и истории станут “непригодными и рекомендоваными к сносу”.

Антон :

Черкаси стають непридатними для проживання. Який дурень скуповує ці квартири в депресивному райцентрі, та ще й з такими гібонами в адміністрації?

Черкащанка :

Зачепили “за живе”.)) Моя дочка, коли приїжджає, каже:”Мамо, як ви живете на цьому “цвинтарі”? Я, зазвичай, ображалася – чому? А ви підтвердили цю думку. наш менталітет дуже відрізняється від інших міст. А Казарян обирає для своїх будівництв не ПЗР, не район покинутої військової частини, не полігон біля військомату, а “чистить” центр, намагаючись пролізти до Дніпра. Мабуть, і будує для отаких “гібонів”, що “окупували” весь центр та зносять достатньо пристойні будівлі. Бо сидить такий “сам собі бос” (як ви кажете “гібон”) та вирішує долю нашого міста.

олексадр :

Я абсолютно згоден зi всiми коментарями щодо цiei ганебноi справами й щодо влучного термiну “гiбони”,але от не погоджуюсь щодо депресивного райцентру.По перше,Ч. облцентр,й по друге серед всiх облцентрiв Украiни Ч.впевненно займають серединку щодо рiвня розвитку,мають стратегiчне мiсцеположення й цiлий ряд iнших позитиних особливостей.Але це в основному не дякуючи мiсцевiй владi,а скорiше навпаки,бо так-неажерливi гiбони.

Алла :

Спочатку з ьудівлі по вул. Б.Вишневецького зникла меморіальна дошка, а тепер є так звваний висновок про те, що ця будівля не придатна для єксплуатації. Відремонтуйте, відреставруйте, а не будуйте “свічки” на пагорбах Дніпра, І як буд після цього виглядати історична частина нашого міста? Казарян – не відповість, бо йому байдуже, аби будувати не в Південно- західному районі, чи біля війскової частини? Ні йому подавайте історичну частину міста. Соромно за можновладців і суддів, які дали добро на знесення цієї будівлі

Вгору