На Маньківщині незаконно надали в оренду 17,5 га землі

09 лютого 2018, 21:15

Уманською місцевою прокуратурою виявлено факт незаконного надання в оренду земельних ділянок державної власності загальною площею 17,5 га, розташованих в адміністративних межах Добрянської сільської ради Маньківського району.

Встановлено, що Головним управлінням Держгеокадастру в Черкаській області, в обхід визначеного Земельним кодексом України конкурсного порядку набуття прав користування на землі сільськогосподарського призначення державної власності, громадянину України передано в оренду земельні ділянки загальною вартістю понад один мільйон двісті тисяч гривень.

З метою захисту інтересів держави в сфері земельних відносин, Уманською місцевою прокуратурою вжито заходів представницького характеру в частині звернення до суду з позовом про визнання незаконними та скасування рішень Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області, визнання договорів оренди землі недійсними та скасування їх державної реєстрації.

За принципової позиції прокуратури, незважаючи на прийняте судом першої інстанції рішення про відмову в задоволенні позову, Апеляційним судом Черкаської області 08.02.2018 року визнано вказані рішення Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області незаконними, а договори оренди землі – недійсними. Рішення Апеляційного суду Черкаської області не вступило в законну силу.

За інформацією Уманської місцевої прокуратури

 

Вгору