На Лисянщині дирекція школи оскандалилася через закриті шторами меморіальні дошки

07 червня 2024, 14:00

У селі Мар'янівка Виноградської громади, що на Лисянщині, розгорівся скандал довкола дирекції школи, яка вирішила закрити шторами меморіальні дошки полеглим захисникам під час випускного. Місцеві жителі шоковані подібним рішенням. Керівниця ж закладу запевняє, що люди все не правильно сприйняли.

Допис про інцидент опублікувала сестра загиблого військового Анастасія Басараба. Жінка обурилась, що таким вчинком керівництво школи образило рідних захисників.

"Мій брат та житель села Марʼянівка Пилипчук В'ячеслав В'ячеславович та Городовий Олександр Іванович, які навчалися в Марʼянівській ЗОШ, віддали своє життя за кожного з нас, а директор школи Гаврилюк Ірина Миколаївна вирішила чи дозволила закрити якимись тряпками меморіальні дошки, а меморіал з якимось поетом залишили відкритим. Зніміть ті дошки і не робіть вигляд, що ви розділяєте горе з рідними, адже рік тому ви урочисто її відкрили і сказали, не забудемо і не пробачимо, а сьогодні закрили тряпками! Моя мама хапається за серце і плаче від болю, що Ви закрили її єдиного сина".

У коментарях під дописом користувачі соцмережі також засудили рішення керівників закладу.

Директорка Мар'янівської школи Ірина Гаврилюк запевняє, що задум був зовсім не таким, як подумали люди.

"Це було свято останнього дзвоника та випускний, - розповідає Ірина Гаврилюк. - Коли діти прийшли у 5 клас, вони прийшли з кораблем. Задум був такий: цей корабель доплив у порт. Спочатку не було штор на дошках Героїв. Але б вийшло так, що діти виходили б із кульками й прапорцями і ми танцюємо на фоні цих стел. Це б розцінили, як зневагу до цих воїнів. Вони загинули, а ми танцюємо і стрибаємо. Тому вирішили накинути штори з українським орнаментом. Потім їх зняли. Все було, окрім покладання квітів. Як ми мали їх покласти? Підняти ті штори? Все було продумано і старалися, аби нікого не образити".

Освітянка впевнена, що ця ситуація є цілеспрямованою акцією, аби її дискредитувати.

"Рівно тиждень все було нормально і все нормально сприймалося, - плаче жінка. - Якби дійсно було щось страшне, чому це цькування почалося за тиждень? Я не звинувачую людей, вони сприйняли інформацію так, як її їм піднесли. Вчора вдень їздили до матері полеглого захисника і просили вибачення у неї. Пояснили ситуацію, що це не було приниженням її сина. Вона сказала, що до неї хтось напередодні зателефонував і сказав, мовляв, подивися, що зробили".

Ірина Гаврилюк говорить, що не наважилася б навмисно закрити дошки, бо її чоловік також мобілізований, а племінник воює в "гарячій точці".

Також, як стало відомо зі слів керівниці школи, на неї вже подали заяву до поліції.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Oksana :

Читаешь такие новости и думаешь, как мы до такого докатились. Народ стравили окончательно, из-за какой то ерунды готовы друг другу глотки перегрызть. Как по мне, очевидно, что никакого злого умысла тут не было. Но нет же, все – чуть что, сразу враг народа.

Анатолій :

Oksana, кацапська сволоч УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД на пойме.

Вгору