На кордоні з Україною продовжує збільшуватися чисельність російських військ, – Тимчук

15 липня 2014, 18:39

У Ростовській області на кордоні з Україною продовжує збільшуватися чисельність російських військ. Поки не видно оперативно-тактичних угруповань, силами яких Росія могла б почати повномасштабне відкрите вторгнення в Україну впродовж найближчих днів. Проте можливості відкритого військового вторгнення виключати не можна.

Про це повідомляє у своєму Фейсбуці координатор групи “Інформаційний опір” Дмитро Тимчук.

"Варто розмежовувати поняття нинішньої прихованої війни Росії проти України і можливість повномасштабного збройного конфлікту між двома країнами (відкрите вторгнення Росії в Україну).

Офіційні представники української влади підтверджують раніше розповсюджену нами, групою «ІО», інформацію про те, що на боці терористів в Донбасі знову з'явилися кадрові російські військовослужбовці (як це було навесні цього року). Разом з активним перекиданням бойовикам з території Росії озброєння і військової техніки, це означає, що ми маємо справу з прихованим російським військовим вторгненням - як це було в Криму в лютому-березні ц.р.

Одночасно, за нашими даними, в російській Ростовській області на кордоні з Україною продовжує збільшуватися чисельність російських військ. Як ми повідомляли вчора, з сьогоднішнього дня (15 липня) командири груп спецназу ГРУ ГШ ЗС РФ, що знаходяться в прикордонних районах Росії, перебувають у готовності до закидання їх груп в Україну.

Теоретично в даній ситуації спецназ ГРУ може використовуватися в одному з двох варіантів:
а) для забезпечення дій російських військ при відкритому вторгненны Росії - проведення розвідки і диверсій в інтересах наступаючих частин і підрозділів.
б) для посилення терористичної діяльності бойовиків в Донбасі шляхом проведення диверсій.

Як ми повідомляли, наразі ми не бачимо оперативно-тактичних угруповань, силами яких Росія могла б почати повномасштабне відкрите вторгнення в Україну в перебігу найближчих декількох діб. Це означає, що спецназ, швидше за все, буде використовуватися в форматі триваючої «таємної війни». Як це вже було в березні-квітні ц.р. в Донбасі.

Водночас, можливості відкритого військового вторгнення виключити не можна. Для розуміння його ймовірності необхідний постійний моніторинг сил і засобів, які Росія накопичує в прикордонних з Україною районах, - зазначив Дмитро Тимчук.

Також він наголосив, що окрім прихованої війни в Донбасі Росія виробляє збройну агресію проти України вже і зі своєї території.

"РНБО заявляє, що з території Росії проводяться обстріли українських силовиків. Так, за офіційними даними, за минулу добу з території РФ були вчинені обстріли прикордонних нарядів на ділянці Луганського прикордонного загону. Подібні факти останнім часом не поодинокі.

Ретельного розслідування вимагає і сьогоднішній авіаудар по м. Сніжне. Оскільки українські силовики з другої половини 14 липня і до цього часу авіацію не застосовували, а терористи не мають авіазасобів, то нанести подібний удар могла лише російська авіація.

Всі подібні факти вимагають ретельного документування з подальшою передачею в ООН та інші міжнародні організації. Мета - довести міжнародній спільноті, що події в Донбасі не є внутрішнім конфліктом. Це - війна Росії проти України. На жаль, на міжнародній арені сьогодні для багатьох це не очевидно", - заявив Тимчук.

Він також розповів, які є перешкоди на шляху введення у Донецькій та Луганській областях воєнного стану.

"Ми, група «ІО», з самого початку АТО підтримували ідею введення воєнного стану в Луганській і Донецькій областях. Головний аргумент полягає в тому, що обмеження повноважень місцевої влади та передача цих повноважень військовим комендантам дозволить уникнути тісної співпраці та пособництва цих самих місцевих властей терористам. Що ми, на превеликий жаль, спостерігали в Донбасі повсюдно.

Вчора ми поспілкувалися з представниками Генпрокуратури, які виступають проти введення воєнного стану. Головний аргумент проти ВП - відсутність підстав. Адже Україна офіційно ні з ким не воює, з якої радості вводити воєнний стан? Варто погодитися, звучить логічно.

Є й «організаційні» проблеми, що виникають з введенням воєнного стану, які викликані недосконалістю законодавства. Зокрема, не зрозуміло, яким чином представники Міноборони зможуть організовувати життєдіяльність населених пунктів і районів - від рішення комунальним проблем до розподілу місцевих бюджетів. Ні досвіду, ні фахівців у військових немає.

Можливо, повинні існувати якісь схеми взаємодії та розмежування повноважень військових комендантів і влади на місцях під їх «наглядом». Але це вже питання до законодавців, які повинні чітко прописати такі моменти в нормативно-правових документах на майбутнє", - повідомив координатор групи "ІО".

Поділитись

Коментарі

Вгору