На кордоні поліція затримала злочинців з ОЗГ “Торпеди”

02 жовтня 2017, 13:35

Фото зі сторінки Арсена Авакова у Фейсбук.

На західному кордоні України поліція затримала злочинну групу жителів Черкаської області, причетних до низки злочинів, направлених на розпалювання ксенофобії та міжнаціональної ворожнечі. Про це на своїй сторінці у facebook повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

- Вони їхали підривати угорський пам'ятник на кордоні з Україною - виконувати чергове замовлення. Завдання було зробити терміново - останнім часом українсько-угорські відносини натягнулися. Теракт проти угорського пам'ятника на Верецькому перевалі в Закарпатській області повинен був підлити масла в вогонь.
Фахівці карного розшуку Нацполіціі затримали їх біля кордону, - написав міністр у своєму дописі. - Вилучено при затриманні - гранати РГД-5, спеціально підготовлене вибуховий пристрій з приєднаним газовим балоном для детонації і гранати РГД-5.

Фото зі сторінки Арсена Авакова у Фейсбук.

За словами міністра, злочинна група з кількох людей, жителів Черкаської області, розроблялася спеціальною групою карного розшуку під безпосереднім керівництвом Князєва і Аброськіна. Доведено низку незаперечних фактів про  участь цієї групи в 9 злочинах, скоєних у 2016-2017 роках і спрямованих на розпалювання ксенофобії, релігійної нетерпимості і міжнародних конфліктів.

Фото зі сторінки Арсена Авакова у Фейсбук.

"Фіксація на місці злочинів, зразки і аналізи ДНК, свідчення, дані після затримання доводять причетність групи до таких злочинів:

1. У місті Чернівці, де в ніч на 19.11.2016 була сплюндрована Центральна єврейська синагога, на головний фасад якої була нанесена антисемітська напис.

2. У місті Умань, де 21.12.2016 зловмисники проникли на могилу рабі Нахмана і кинули голову свині з вирізаною свастикою.

Фото: прес-служба СБУ

3. В місті Києві, де 8.06.2017 зловмисники кинули гранату в Посольство США.

4. У місті Львів, де 30.06.2017 зловмисники спробували підпалити синагогу.

5. У місті Луцьк, де 10.07.2017 зловмисники кинули вибуховий пристрій в консульство Польщі.

6. У Києві, де 24.08.2017 в День Незалежності була кинута граната на вулиці Грушевського і були поранені рідні героя України Валерія Чібінєєва.

Фото: прес-служба СБУ

7. У Києві, на вул. Курбаса де в той же день гранатами був підірваний пам'ятник учасникам бойових дій.

8. У місті Умань, де 21.09.2017 була кинута граната, від якої постраждали громадяни держави Ізраїль.

9. Група була затримана при виконанні теракту з підриву пам'ятника угорцям на Верецькому перевалі в Закарпатській області", - написав міністр.

Фото: прес-служба СБУ

Арсен Аваков також повідомив, що виконавці наведених злочинів, що входять в так звану ОПГ «Торпеди», давно знаходяться в зоні уваги правоохоронців і звинувачувалися по ряду інших злочинів.

"Затримані виконавці та їх керівник - входять до групи впливу в минулому народних депутатів від Партії Регіонів від Черкаської області - Володимира Олійника та Сергія Тулуба. Задокументовано ланцюжок контактів злочинців із зазначеними персонами, нині перебувають в Російській Федерації, а також з рядом керівників партії Опозиційний блок, що знаходяться в Україні. Слідчі дії тривають" - повідомив Аваков.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору