На “КіноШоті” показали фільм-пролог до стрічки “Черкаси”

25 серпня 2021, 10:05

У Черкасах представили фільм режисера Тимура Ященка "Лев", що був відзнятий у 2016 році. Стрічка є прологом до фільму “Черкаси” і розкриває історію одного з героїв цієї кінокартини.

Показ фільму відбувся у Долині троянд у межах фестивалю "КіноШот". Презентував стрічку режисер Тимур Ященко.

Він зазначив, що фільм "Лев" - його улюблений.

- Це дуже особливий для мене фільм. Не лише тому що він дав дорогу для фільму "Черкаси". Головна причина в тому, що ми знімали його в селі, де я провів багато часу, коли був малий. І це рідне село мого батька, він там до 12 років ріс. Одного разу воно мені почало снитися, і я зрозумів, що найтепліші спогади в житті пов'язані саме з цим село, - зазначив режисер.

Тимур Ященко також повідомив, що присвячує і сам фільм, і цей показ своєму татові, який не так давно помер.

Він також зазначив, що завдяки "Леву" став можливим і фільм "Черкаси".

- Я написав перший драфт "Черкас", але було таке відчуття, що мені не дадуть грошей, тому що я був тоді ще не таким відомим, а фільм потребував бюджету. Потім я віднайшов студію, яка фінансує 30-хвилинні фільми. Ми переписали початок фільму "Черкаси", розбудували його в окрему 30-хвилинну історію. Фільм ми зняли завдяки польському фінансуванню. І вже завдяки стрічці "Лев" нам було легше переконати Держкіно дати гроші на фільм "Черкаси", - зазначив Тимур Ященко.

Нагадаємо, фільм "Черкаси" розповідає про оборону однойменного морського тральщика, заблокованого російськими військами в бухті Донузлав у березні 2014 року під час анексії Криму. Українська та міжнародна прем’єра фестивальної версії стрічки відбулася у 2019 році, в український широкий прокат кінопрокатна версія стрічки вийшла 27 лютого 2020 року. Фільм "Лев" розповідає історію одного з головних героїв стрічки "Черкаси" - хлопця на ім’я Лев.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору