На Канівщині вшанували всесвітньовідомого кінорежисера

18 червня 2014, 17:51

15 червня в селі Прохорівка та у Каневі відбулися заходи з вшанування пам'яті всесвітньовідомого кінорежисера, українського націоналіста Юрія Іллєнка.

Про це йдеться на сайті черкаської "Свободи".

У Прохорівці до місця його спочинку були покладені квіти, а у Каневі відбувся перегляд фільму націоналіста "Білий птах з чорною ознакою". У заходах крім канівців та родини Юрія Іллєнка взяли участь його побратими-свободівці, зокрема народні депутати Юрій Сиротюк, Ірина Фаріон та заступник голови Верховної Ради Руслан Кошулинський.

Перед початком фільму, що відбувся у канівському міському Будинку культури, спогадами про Юрія Іллєнка поділилися його діти Пилип та Андрій, дружина Людмила, брат Михайло, заступник голови Верховної Ради Руслан Кошулинський та народні депутати Ірина Фаріон і Юрій Сиротюк. Так, Руслан Кошулинський пригадав, як Юрій Герасимович висловлювався стосовно людської гідности: "Ніколи не пригинайся, ходи завжди рівно", а Михайло Іллєнко наголосив, що для Юрія Іллєнка непосильна перешкода тільки додавала снаги для її подолання.

Після перегляду фільму свободівці відвідали могилу Тараса Шевченка, де ухвалили рішення про необхідність створення фільму про великого українця – Юрія Герасимовича Іллєнка.

Поділитись

Коментарі

Вгору