На Чигиринщині розпочався грибний сезон

27 травня 2016, 14:31

23cad2eca37237ec4f687d80c97c7589f24fe82d

Цьогорічний травень здивував черкащан весняними маслятами і білими грибами. На ринках білі гриби продають по 40-50 грн за кілограм, маслята — по 20-30. Для когось це спосіб підзаробити, для когось — чудовий варіант відпочинку. А лісівникам — зайвий головний біль.

Про врожай грибів у лісах Чигиринщини розповівся головний лісничий ДП “Чигиринський лісгосп” Сергій Перов, пише УНН-Центр.

“Дощі йдуть, гриби є. У лісі — маса людей, своїх і приїжджих. Щорічно це велика проблема для нашого підприємства, бо велика кількість людей — це великий ризик лісових пожеж у пожежонебезпечний період. На жаль, скільки людям не пояснюй, а вони прагнуть не тільки грибів позбирати, а й багаття розвести, посидіти біля вогню, відпочити. Смітять безбожно: на в’їздах до лісу утворюються величезні купи сміття”, - скаржиться Сергій Перов.

Лісівник визнав, що поки що дощова погода рятує ситуацію й прикрих випадків у лісі не траплялося. Масова поява грибів у лісі досвідченого лісівника не дивує: за його словами, білим грибам та маслятам достатньо всього двох умов — опади плюс тепло. Проте він визнає, що цього року гриби зявилися незвично рано і прогнозує, що за певних умов вони можуть бути і в липні, і восени.

“Це тільки опеньки — осінній гриб, а білі можуть бути двічі на рік — в травні і у вересні, а можуть і тричі — ще у липні”, - говорить Сергій Перов.

Проте він вкотре нагадує про дотримання протипожежної дисципліни в лісі, бо спекотна літня погода здатна вивітрити вологу за пару днів і небезпека пожеж стає актуальною проблемою.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору